Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A profi testépítők mennyire...

Vilag kérdése:

A profi testépítők mennyire erősek? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a testépítésről, és bár nem akarok egyáltalán az lenni, de érdekel, hogy a túlkokszolt, nagydarab emberkékben mennyi tényleges erő van? (Azon kívül, hogy szerintem egy bizonyos szint után már egyáltalán nem szép.)

Gondolom nem véletlen, hogy az "Erős emberek versenyében" sem ilyenek vannak a dobogón. :)

Csak azt nem tudom, hogy ez kb azt jelenti, hogy nem sokkal erősebbek, mint egy átlagos jobban edzett ember, mert kétlem, hogy egy nagyobb "kavicstól" azért megijednének. :)

Meg arra is kíváncsi lennék, hogy hogyan bírják a fizikai munkát.

Vagy egyáltalán arra, hogy ez a fajta testalkat a mutogatáson kívül jó-e valamire?


2012. márc. 27. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Nagyon sok testépítő kezdte például anno erőemeléssel például, vagy megmérettetik magukat ilyen versenyeken is. Nézd meg pl. Kathi Bélát. Azonkívül, hogy mostmár versenyszinten testépít, erőemelő volt, guggolásban (460 kg körül) bajnok volt, ha jól emlékszem.

Különben Vörös Zoli is vett részt hasonló versenyeken, de ő jobban megmaradt a testépítésnél.

2012. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 dirtboy ***** válasza:

erősek nagyon

egy muscular development számban jay cutler profi testépítő használt és maximum súlyairól van szó.

jay csak és kizárólag testépítéssel foglakozik,nem volt előtte erőemelő mint néhány testépítő.

na szóval az ő teljesítménye:


fekvenyomás:247,5kg 2 ismétlés


ferdepados nyomás:182 kilóba 6-8ismétlés


nyomás egykezes súlyzókkal: 90kilós egykezesek ismétlés szám nincs írva fotózáson nyomta.


guggolás:315kiló azt írja pár ismétlés de jó mélyek


elől guggolás:204,75kiló 6-8ismétlés


felhúzás:263,25kiló 3ismétlés,állványról felhúzás pedig 303,75kiló 3-6ismétlés közt


evezés rúddal /döntött törzsű evezés/ brutális 220kiló.

és 164,25kilóval 10ismétlés


evezés kézi súlyzóval /fűrészelés/ 90kilós kézi súlyzóval 10ism.


vállvonogatás:270kiló ism.szám nincs


fejfölé nyomás rúddal:182kiló


bicepszezés rúddal 101kiló 2ism.


pár fontos gyakorlat,gondolom azért nem gondolod ezekről a súlyokról hogy kevés lenne egy embernek.

és ez jay volt,nem ő a legerősebb testépítő korán sem vannak tőle erősebbek is.

hogy hogy bírnák a fizikai munkát? szerintem jól

próbáljon meg egy átlag ember reggel éhgyomorra 40-50percet kardiózni,lehet 10perc után kidőlne mert nem bírná azt az intenzitást.

2012. márc. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, én is olvastam, pont itt van az asztalon, átfutottam mégegyszer. Dirtboy jól mondja, maga Cutler is elismeri, hogy vannak nála sokkal erősebbek, nem kell messzire menni, és ott van Ronnie Coleman.

Különben a testépítők iszonyú erősek, csak sok emberben van az a hit, hogy csak a sok koksztól akkorák.

2012. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 dirtboy ***** válasza:

a testépítők egyébként nem azért nem szoktak indulni erőemelésben mert nem elég erősek hozzá hanem azért mert az erőemelés túl veszélyes az izmokra,ízületekre nézve és akár a karrierükbe is bele kerülhetne egy komolyabb sérülés.

mivel nekik a testépítés a munkájuk,abból élnek meg /főleg külföldön a profik/ ezért nem éri meg kockáztatniuk.


de itt van vörös zoli hazai testépítő aki nemrég indult erőemelésben és nem szerepelt rosszul.

1:18tól

http://www.youtube.com/watch?v=QKzceN4CmQ4&feature=related

2012. márc. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kulturált és kielégítő válaszokat, és várom a többit. :)

Azért voltam kíváncsi a kérdésre elsősorban, mert az egyik oldalon összehasonlították a munkától izmos embert, és a konditeremben lett izmost.

A vége az lett, hogy megegyeztek abban, hogy ezt nem lehet így megmondani, mert a kondis nemigazán bírná a fizikai munkát, de a munkás meg kidőlne az edzőteremben.

Ebben szerintetek mennyi igazság van?

2012. márc. 28. 15:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez nem általános, minden ember más. Én kondizok, mégis dolgozom mellékállásban fizikai munkát, és nagyon jól bírom. De ismerek olyat is, aki megcáfolja a mási állítást is. Egy közeli ismerősöm soha életében nem kondizott, hanem az építőiparban dolgozott, egyszer csak viccből lejött velünk kondiba, és hasonló súlyokat képes volt megmozgatni mint egy testépítő. Gond nélkül kinyomott 90 kg fölött.

Persze hangoztatom ez emberfüggő, nem biztos, hogy minden ember ugyanilyen.

2012. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igazából ez egy sport és nem funkcionális izomzatod lesz tőle, de amikor jönnek hogy kőműves és milyen iszonyat izmos attól falnak megyek főleg amikor meglátom az embert és úgy néz ki mint egy zsák *** . Ha megnézel egy crossfittel foglalkozó embert na ott más a helyzet, az direktbe funkcionális edzés, és az ott élvonalban lévőknek állóképességben, és a magukhoz képesti erőlétben nincs párjuk
2012. márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jah de igen attól függetlenül nagyon erősek
2012. márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Még egy kérdés:

Tudom, hogy ez is nagyon emberfüggő, de szerintetek melyik a jobb: A kisportolt, vagy az izmos? (Már mint a kondis)

Tisztában vagyok vele, hogy ezt sem lehet így megmondani, de melyik az előnyösebb és miért? Ha lehet indoklást is. :)

(Véleményem szerint a kisportol, mert1. jó eséllyel gyorsabb 2. szebb valamivel. :) Viszont az izmosabba kevésbé kötnek bele)

2012. márc. 29. 14:19
 10/12 dirtboy ***** válasza:

a kisportolt alatt mit értesz.

sajnos ma már ezt muszáj megkérdezni mert már az 50kilós vékony fiúcskákra is azt mondják hogy sportos testalkatú ahelyett hogy gebe.

ma már minden csontos gyerek sportos és akinek halványan kockás a hasa de kb 60kiló az ember az már izmosnak van titulálva.


én személy szerint testéptő kinézetű akarok lenni.

persze soha nem leszek mert nálam a kox ki van zárva de igyekszem minél jobb és nagyobb lenni végeredményben.

hogy miért?

nem tudom,csak mert.

mert az tetszik.

nem tudnék le állni egy bizonyos súlynál/méretnél.

akkor ki alszik a láng.

akik keményen edzenek azok sosem érik be azzal amilyenek,mindig nagyobb és nagyobb akarnak lenni.

nincs olyan hogy na most jó ezt tartsuk most már.

mindig nagyobb és nagyobb.


egyébként akik tényleg sikereket is érnek el /nem verseny sikerekre gondolok/

azok nem olyan okból edzenek hogy ne kössenek belé az utcán,vagy ép a sokat emlegetett lányoknak való tetszés.

ezek akiket ez hajt előre hamar feladják az edzést.

2012. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!