Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Durva izomláz. Mit tegyek?

Durva izomláz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Múlt hét pénteken voltam először spinningleni, és azóta vagyis 5 napja rettenetesen fáj a mozgás, a lábamat alig bírom behajlítani. A combizmom nagyon kemény. Ilyen mértékű izomlázam még soha nem volt. Próbáltam már meleg vizes fürdőt, hideg vizes illetve ecetes borogatást és izomlazító krémet is, egyik sem használt :(. Valakinek vmilyen egyéb ötlete?
2012. márc. 28. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Tűrj mást nem tehetsz.

Egyszer én is szétküldtem ennyire a lábam bringával, éshát... Szenvedtem rendesen, pedig megéltem jópár "nagynak" számító fájdalmat életemben. Mondjuk (bár elvileg nem kéne) elmentem minden nap egy laza bringázásra, mert csak akkor nem fájt, arra az időre.

2012. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mozogj rá, de csak valami könnyű sportot :) Én már 3. napja vagyok így :D:D
2012. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 M_M válasza:

Rá kell mozogni, és edzés után egyél egy banánt, vagy igyál egy olyat, hogy 3dl tej, és benne 25 g cukor... Tényleg használ.


De lehet kapni recovery drinkeket is, hogy ne halj meg másnap...

2012. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 G'sX ***** válasza:
57%

"vagy igyál egy olyat, hogy 3dl tej, és benne 25 g cukor... Tényleg használ. "


várnak a fogyi rovatban, viszlát

2012. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2012. márc. 28. 20:05
 6/9 M_M válasza:
82%

Miért várnak??? :)


Tudod kémia... A glikémiás indexe a cukornak eléggé nagy. Torna-edzés után ha nem izmot akarsz bontani, hanem zsírt, akkor kell valami magas GI-s szénhidrát hirtelen a testnek...


Amúgy én most tartok -10 kilónál... Egész nap kajálok, és tejet-cukrot iszok minden edzés után... Várunk a biológia és kémia órán... :)

2012. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 M_M válasza:

Amúgy az alap kérdés az volt, hogy erős edzés után mit kell csinálni, hogy ne haljon meg az ember...


Erre jók ezek a megoldások, és mivel ez 200 kalória (tejcukor) és egy erős edzés alatt szerintem alsó hangon 5-600 KCal-t égetsz, így helyből minuszra jössz ki... Cukrot pikk pakk le is bontod, a fehérje meg segít, hogy ne az izmot bontsa a szervezet... De hát biztos az a több tízezer ember nem ért a fogyáshoz-alakformáláshoz, akik ilyesmiket tolnak edzés után, és másnap sokkal kisebb fájdalmaik vannak...


Kicsit sem értenek a szervezethez azok, akik úgy próbálnak fogyni, hogy nem esznek semmit... Tudod TARTÓS fogyáshoz össze lehet állítani egy olyan étrendet, ami EGÉSZSÉGES, tartalmazza a szükséges zsírt (pl oliva olaj), fehérjét, szénhidrátot, rostot, vitamint... Jó étrenddel, rendszeres mozgással, és napi 4-5*-i étkezéssel lehet TARTÓSAN jó formában lenni...

2012. márc. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 G'sX ***** válasza:
0%
jól van okoska, nekem nem kell -10 kilónál tartanom, mert nem vagyok hájasg*ci, további sikeres fogyást
2012. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 M_M válasza:
69%
Hájasg*ci? :D 93 kilóról indultam ami szerintem a 193 centimhez egyáltalán nem sok :) Innen adtam le 8-10-et úgy, hogy közben izmosodtam a hasam meg lement. Úgyhogy ne szóljál be! Én nem sértegettelek, te nem értesz a táplálkozáshoz, és itt pattogsz...
2012. márc. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!