Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy érhetem el, hogy ne...

Hogy érhetem el, hogy ne legyek 'szikár' izmos?

Figyelt kérdés

Gyúrok, de az egyik kezemen tökre kilátszanak az erek, és eleve nem akarok izom és bőr lenni


15/F


2012. márc. 29. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Tömegnövelő étrend kell.
2012. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azaz sok hús, tej, és gyümölcs pl.: banán? És kevés sütemény? Valami ilyesmit olvastam egyszer.
2012. márc. 30. 21:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrenden azt értem, hogy legyen a napi fehérjebeviteled 2-2,5g*testtömeg kg és a szénhidrát pedig 5-6g*testtömeg kg.

A tej nem a legjobb választás a sok tejzsír és a tejcukot miatt, de ha neked nem gond a nagyobb arányú zsírosodás, akkor mehet. De inkább ezekre épüljön a kajád:

Fehérje források: sovány húsok, tojás, túró, protein tápkieg.

Szénhidrát: zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű részta és teljes kiőrlésű kenyér. Sok zöldség mehet a kajákhoz.

Telítetlen zsírbevitel miatt menjen napi két kanál lenolaj.

Nagyon fontos egy jó multivitamin: multi pro, vagy ISS

Edzés után protein +40g-50 dextróz kell.

Mintaétrendek itt vannak: [link]

2012. márc. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat! :) Mit gondolsz, 15 évesen elég, ha esténként (általában elalvás előtt, 9-11 között egy órát)

edzek? 11,5 kg-s súlyzókkal 5X20 karonként(persze több gyakorlat), fekvőtámasz és egy gumiszalagos gyakorlat, ez is 5X20. Plusz még néha felülés, hátizom gyakorlat, vagy guggolás. Általában mindenből 5X20 megy.

2012. márc. 31. 19:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Az elején még elég egy három napos edzés és ne nagyon tartson egy óránál tovább. Ez egy jó edzésterv: [link]

Ha majd lesz rá lóvéd, vegyél egy állítható padot + még nagyobb és szerelhető kézisúlyzókat.

2012. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer a válaszokat! :)
2012. márc. 31. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!