Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a különböző legális önvédelmi eszközökkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lehetőleg személyes élmény legyen, mert egy cikk témájához gyűjtök anyagot.

2012. márc. 30. 12:48
 1/6 DannyZuko ***** válasza:
személyes véleményem, hogy az önvédelmi eszközöket az használja aki önmagát alapból is meg tudja védeni. az eszközöket csak kiegészítésnek használja. szakmámból kifolyólag láttam sok esetet amikor pl egy gázsprével hadonászott valaki és jól elhupálták, mert az összes ereje ebben volt. az önvédelmi eszközök tartását is sok minden szabályozza, de a használatát mégtöbb... közterület - magánterület - mértéke stb..
2012. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A bátorságod lehet a legnagyobb önvédelmi eszköz. Aki eszközt használ az a bátorságát akarja valamivel helyettesíteni, vagy kiegészíteni.

Én is ebben dolgozom. Akinél ilyen "fegyver" van, az általában fél.

Egyébként a kutya a legjobb önvédelemre, nagyobb a visszatartó ereje, mint a lőfegyvernek.

2012. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kutyás dologgal egyetértek, volt már esetem ,hogy a kutya védett meg elég volt a fellépése mikor kiugrott a kocsi nyitott ablakán, mikor betámadtak ketten, egyből maguk alá tojtak a nagyon kemény srácok.

Viszont nem járhatunk mindenhová kutyával meg kevés fajta alkalmas rá és ki is kell képezni ami nem várható el mindenkitől.

Viszont azzal nem értek egyet ,hogy akinél eszköz van az fél meg semmit nem ér az egész stb.Egyrészt nem mindenki rambó meg karatemester , viszont nekik is meg kell védeniük magukat valahogy és test test elleni küzdelemben semmi esélyük nem lenne. Viszont ha azt megtanulja ,hogy egy jó helyen tartott gázpisztolyt elő tudjon hirtelen kapni és rásorozni a támadójára arcába aztán ellenkező irányba elhagyni a terepet, akkor már megsokszorozza a túlélési esélyeit de legalábbis nem verik agyon nem fosszák ki és nem szúrják le olyan egyszerűen. Szóval jelenleg legálisan a gázpisztoly a legjobb önvédelemre, mellette a gázspray sem rossz.

De ezzel is gyakorolni kell,nem csak megvenni aztán a táska legmélyére bedobni aki sprayvel meg gázpisztollyal csak fenyegetőzik az pórul járhat.

2012. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én már próbáltam ki gázpisztolyt jóféle gáztöltettel.

Nem gyenge dolog bárki bármit is mond. Aki azt mondja a gázpisztoly semmire se való csak felhergeli a támadót azt még nem sorozták meg vele vagy max vaktölténnyel látta működni. Én kipróbáltam haverommal párszor ezt a mókát. konkrétan 2x de elég is volt. 1x Zárt térben 1x szemtől szemben. Tapasztalat. Nem lehet megszokni zárt térből lövés után első levegővételkor pánik szerű kirohanás. Egyszerűen nem lehet elviselni. Könnyezel köhögsz mar és pánik roham tör az emberre. Haverom tudatosan bevállalta kipróbálta a gyengébb cs gázt 1 lövéstől ennek ellenére is olyan pánik tört rá hogy futott futott de maga se tudta miért vízzel fél óráig szenvedett mire úgy emberibben érezte magát.

Vipera és ütő szerszámokkal az a baj hogy több támadó esetén kiverik vagy kitekerik az ember kezéből akkor azzal verik agyon. Ha nagyot ütsz vele ott döglik meg a delikvens ha kicsit meg hasztalan. Ki tudja optimalizálni stressz helyzetbe az erejét?! Szerintem max a harcművészek. Ez a baj az ütőfegyverekkel. De a vágófegyverekkel is. Vágófegyvereknél még rosszabb a helyzet ,mert ha már szúrsz vagy vágsz vele akkor ott még komolyabbak a kockázati tényezők. És sokan nem is hiszik el hogy tényleg használni meri az ember a nála lévő kést bicskát kardot és közös a meglepetés mikor mégis.

A gázspryvel az a baj hogy célozni kell a sokkolóval pedig az hogy közel kell nagyon menni a támadóhoz.

Szerintem telek és lakásvédelemre a legjobb a gumilövedékes fegyver de azt egyenlőre önvédelem céljából viselni nem lehet a hétköznapokban.

Én azt vallom hogy a bűnözőket egyáltalán nem érdekli hogy jogellenes e amit csinál hiszen előre tudja törvénytelent tesz. Sőt azt is tudja hogy te nem tudod majd megvédeni magad. Ezért van az hogy ahol a fegyvertörvény szigorú ott van a legtöbb erőszakos bűntény.


http://www.youtube.com/watch?v=3PA5o_botdU&feature=related

2012. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2012. márc. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 glock21 válasza:
Ha nem fúj a szél a gázrevolver 120mg-os PV patronnal vagy cs-el felváltva tárazva és minimum kettőt az arcba lőve garantáltan 40-50 percre kivonja a támadót a forgalomból. Ez alatt az idő alatt pedig válogatott kegyetlenségeket próbálhatunk ki újdonsült ismerősünkön el rajta:)))) Mindig csak revolvert!! Soha ne öntöltőt mert az elakad.
2012. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!