Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a páromat,...

Hogy vegyem rá a páromat, hogy tornázzon naponta fél órácskákat legalább vagy valamit?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban élünk, kb 2 hetente találkozunk és mindig azt veszem észre, hogy egy icipicit hízott megint :/

Alapból is mackós típusú, de az nekem bejön abszolút. Viszont nem szeretném, ha nagyon elhízna :(

Sajnos ülő munkát végez, munkahelyére is csak 3 percet kell gyalogolnia, otthon is csak ül, fekszik, eszik gyakorlatilag. Amikor még többet utazott, legalább a busz után kellett futkosnia, de már több hónapja azt sem..

Januárban 2 hétig tornázgatott, akkor valahogy elkapta az ihlet, de azóta semmi.. és hiába mondok neki bármit, lepereg róla és elhülyéskedi. Pedig itt már nem csak arról van szó, hogy nem lesz szexi, ha dagadt lesz, de félek, hogy egyéb bajai (cukorbetegség, szívproblémák) lesznek..


Mit mondjak neki, amivel talán rá tudom ébreszteni, hogy nem jó ez az életvitel?

Sajnos távkapcsolatban vagyunk, gyakorlatilag egyedül él és így nehéz befolyásolni mit csináljon, mit ne csináljon.. na meg ellenőrizni is lehetetlen. Azt csinál, amit akar és félek, hogy ennek rossz következményei lesznek.

Ja és mindenkinek az első mondata. akivel pár hét, hónap után találkozik: "te híztál!" Szóval nem csak én veszem észre, és többen mondták már nekem is..


2012. ápr. 6. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a probléma az egyik legkényesebb dolog a világon.

Mindenképpen először nagyon komolyan mondd meg neki, hogy aggódsz az egészsége miatt, és szeretnéd, ha nekiállna edzeni valamit. Ha ez nem használ, akkor mondd meg neki kerek perec, hogy hízik, és ez neked a legkevésbé sem tetszik, tessék jól kinézni, ennyit tegyen meg érted. Ha nem teszi, az azt jelenti, hogy "eszi, nem eszi, nem kap mást" üzemmódban van veled kapcsolatban, tehát szimplán nem tisztel.

Hozzá kell tennem, hogy természetesen ez csakis akkor érvényes, ha Te is megteszed ugyanezt. Ha magad nem edzel, akkor semmi jogalapod nincs arra, hogy ezt elvárd!

2012. ápr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és abszolút igazad van mindenben.

Én nem edzek, viszont gyakran járok biciklizni (nekem a legközelebbi bolt is 3 km) és bármi ügyet el kell intéznem vagy csak a barátaimmal akarok találkozni vagy dolgozom, tanulom, akkor is minimum 2 órát oda 2 órát vissza kell utaznom, szóval én mozgok rendesen. Ráadásul szerencsés alkat vagyok :)

Viszont minden mást megteszek. Sok mindenen változtattam, amit úgy gondoltam, hogy neki nem jó velem kapcsolatban.. Úgyhogy én úgy érzem, hogy abszolút van jogom ilyet kérni, hogy tiszteljen meg ennyivel, hogy nem hanyagolja el magát.

Majd mindig mondogatom neki és csak észbe kap..

2012. ápr. 6. 23:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Bár nem erre vonatkozott a kérdésed, de mellékesen hadd jegyezzem meg tisztán jó szándékból, hogy az remek dolog, ha alapvetően sokat mozogsz és biciklivel jársz sok helyre, viszont hosszabb távon mindenképpen szükséged lesz valódi és kemény edzésre, hogy megtartsd a jó alakod, és tovább fejleszd! Nem kell sok idő hozzá, csak jó edzésmód és rövid, kemény edzések. Ne ess abba a hibába, hogy öröknek tekinted a szerencsés alkatod, azt bizony ápolni kell!


Mindenképpen azt javaslom, hogy a párodat idővel egyre határozottabban kérd, hogy álljon neki az edzésnek! Ne könyörögj és "pitizz" neki, hanem mutass rá, hogy ez így nem állapot, és ha egy kicsit is tisztel, ennyit megtesz érted.

Emellett szerintem ha magad nekiállsz edzeni, a szerencsés alkatoddal a szimplán csinosból hamar kifejezetten szexivé válhatsz, és talán ez inspirálja arra, hogy kinézzen melletted valahogy.


Ha végképp nem megy a dolog, akkor sajnos valóban arról van szó, hogy nem tisztel, és a hozzáállása komoly jellemhibákat takar.

2012. ápr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat:)
2012. ápr. 12. 21:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!
2012. ápr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!