Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősport jó önvédelemre?

Melyik küzdősport jó önvédelemre?

Figyelt kérdés
Kb. 4-5 éve karatézok (kyokushin), és az a problémám vele, hogy nem olyan mit önvédelmi oktatás hanem mint sport. Minden 10-11. edzésen veszünk olyan dolgokat, hogyan fegyverezzünk le valakit, vagy tegyük harcképtelenné, de ez csak nagy ritkán fordul elő, és nem fordítanak rá túl nagy hangsúlyt. Én az ilyen un. rendhagyó órákat élvezem a legjobban. A problémám pedig az lenne, hogy nem vagyok biztos abban, hogy ezt tudnám is alkalmazni az utcán mivel mint sport tanulom. Viszont nagyon tetszik benne, hogy a végsőkig hajszolnak, ütjük egymás testét, tűrőképességeim határait feszegetem stb. Az lenne a kérdésem, hogy van-e ilyesfajta önvédelmi oktatás jellegű sport? Ha igen mi a neve? Légyszíves csak hozzáértők válaszoljanak. A válaszokat előre is köszönöm. (17/F)

2012. ápr. 10. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
a gátfutás
2012. ápr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
amúgy küzdősport egyikse. erre vannak az önvédelmi rendszerek. Krav maga, Defendo ami idehaza elérhető.
2012. ápr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kézitusa és a defendo.
2012. ápr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Box, Box+Birkózás, Savate. Ezek azok a küzdősportok, amiket önvédelemre is tudsz használni. A Krav Magat, meg az ilyeneket felejtsd el. Itthon ugyanis 99%-t pocsékkul oktatják, és "lócitromot" se ér.

Amúgy nem csak a Kyo-nak nagy hátránya ez. Itthon a legtöbb karate ágazatot így oktatják.

2012. ápr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

itt nem az ágazattal van baj hanem az emberekkel.ha valamiben jó akarsz lenni szánj rá időt.ha a kyoban elsajátítottad az ütő technikákat haladó szinten kezdj el shotokanra vagy goju ryu ra járni.nincs oylan,hogy tökéletes...aki azt állítja az is csak azért,mert ő is csinálja/hallott róla és reklámozni van kedve.sok gyenge ember van akiket képernyő előtt ülve egy hsz ből nem ismersz meg.javaslom ne az ő véleményük alapján dönts.meditálj,kérdezz meg mesetereket.az én mesterem 4 danos kendó mester,4 danos goju ryu és 6 danos shotokan karate mester.azon kívül okinawai karate felé is kacsintgat és akiben lát becsületet,elszántságot és erőt annak mutat belőle.akiben nem az meg megharagszik,elmegy bokszolni és az ilyen hsz-ekben írja,hogy szar a karate,a boksz jobb.



Teljes mértékben ne támaszkodj az itt kapott válaszokra.Az enyémre se.Én is csak 5 féle dolgot csináltam és most a shotokannál ragadtam le(okinawai szellemiséggel és beütéssel)


Keresd meg az utad.Lehet valami hatékony ha nem szereted,mert akkor sosem leszel jó belőle

2012. ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Na, én is kérdeznék: a Goju Ryu, Shotokan, meg ez az okinawai karate között mi a különbség?
2012. ápr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Én fehérváron kempózok, és eléggé sok (minden 2. edzésen) van önvédelem minden kategóriában: sima pusztakezes, kés, vipera, gumibot, pisztoly, illetve utcai harc, de az csak olyan bunyós teknikák, amikkel levédesz ütést, rúgást, majd hogyan reagálj rá ésszerűen.

Szóval KEMPO(Zen Bu Kan) ami jó! Ezt is tudod sportszerűen űzni, itt is vannak versenyek!!!

2012. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Na, én is kérdeznék: a Goju Ryu, Shotokan, meg ez az okinawai karate között mi a különbség?



okinawaiban több a "tiltott" technika.Sokkal hatásosabb.Persze nem 2-3 év alatt leszel olyan jó.Okinawai nagyon nehéz de nagyon hatásos.De ha a kérdezőnek nem erre van szüksége akkor ajánlom,hogy kombinálja a judot egy általa választott,lábat is használó küzdősporttal.Kés ellen meg fuss el(hacsak judoban vagy pl karatéban nem értél el mesteri szintet,esetleg egy magasabb rangot mint pl 1-2 dan)

2012. ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Karatéban nem vagyok otthon bocsi, csak kempóban! ;)
2012. ápr. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!