Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 1, Birkózás mennyire működik...

1, Birkózás mennyire működik az életben? 2, A világ különböző birkózásai?

Figyelt kérdés

Mennyire tekintehető harcművészetnek?

Vannak benne olyan fogások amiket a versenyeken tilos alkalmazni?

Van "harci,önvédelmi"birkózás?

Működik az utcán? Érdemes thai box, karate és egyéb harcművészetek helyett önvédelmi céllal tanulni?


2,Van valamilyen oldal,iromány ami összefoglalja a világ különböző birkózásait? Nem tudom, hogy kell ezt megfogalmazni.

Amiben leheto olvasni a különböző népek hagyományos birkózásáról?

India Kushti birkózás, a török oljbirkózás, a mongolok,afrikaia,inián népek stb .


Az elöbb olvastam itt egy kérdés részeként és érdekel.

Én is közel vagyok a 30hoz



2012. ápr. 19. 22:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ne érts félre kérdező, én nem azt mondom, hogy rossz a BJJ. Én is csinálom egy ideje és még a szabadfogású birkózást is próbáltam már, de utcai szituációban nehezen tudom elképzelni a használatát, bjj ugye feszítésekből meg fojtásokból áll amit lehet hogy olyan helyzetben hirtelen nem könnyű kivitelezni, de nem lehetetlen. Mindenesetre valamivel egyszerűbb kihajolni az ütés elől (részeg ellenfél esetén ez nem nehéz) és ütni egy jó horgot, mint a földön hemperegni.


De a te döntésed, hogy mit szeretnél és miért.Nekem ha lesz egy fiam és meglesz még a mostani sport egyesületem, biztos oda fogom küldeni edzeni már kiskorától kezdve(nálunk thai box, box, és birkózás van), tuti meg fogja tudni védeni magát :)

2012. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

:-)


Akkor box és thai box ?

2012. ápr. 26. 19:30
 13/14 anonim ***** válasza:
Inkább csak box magában. Ha van lehetőséged olyan egyesületbe járni ahol birkót és állóharcot is tanítanak akkor menj oda, ha nincs akkor maradj a boxnál szerintem.
2012. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
birkót és állóharcot ?
2012. ápr. 26. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!