Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért az első 20 perc a...

Miért az első 20 perc a legnehezebb szobabiciklin?

Figyelt kérdés

Az volt ma a helyzet,hogy eléggé felhúztam magam és gondoltam letekerem a feszültséget. Az első 20 perc nagyon nehezen ment,azt hittem meggebedek. Utána láttam hogy 7 km-t letekertem eddig,és kitaláltam hogy elmegyek még 10 km-ig. Aztán 10 km-nél (40 perce bicajoztam kb.) annyira jól belejöttem a dologba,hogy 15 km-re emeltem a távot és hogy 60 perc alatt csinálom meg. Végül 57 percnél értem el a 15 km-t és most nagyon örülök magamnak mert rettenetes a kondícióm (sajnos) és korábban 40 percnél is már folytam le a bicajról.


A fentin kívül lenne még egy kérdésem,mégpedig az hogy melyik a jobb,ha valaki keveset (egy héten 1x-2x) de hosszú ideig (60-70 perc) bicajoz,vagy ha sokat (naponta vagy kétnaponta) de rövid ideig (20-30 perc)?


Bocsi a hosszú kommentért^.^


2009. jún. 22. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínüleg felvoltak töltve a glikogén raktáraid:)
2009. jún. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam is így van elliptikuson. Az első 10-15 perc nagyon rossz,aztán mintha átesnék egy holtponton, utána könnyebb.

A legoptimálisabb az lenne, ha heti min. 3x tekernél 60 percet. Ha néha-néha nincs több időd, akkor jó a 20-30 perc is, de inkább a folyamatos 60 perc.

2009. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! most nyár van,ráérek általában,kicsit legalább formába hozom magam :)
2009. jún. 23. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!