Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretném ha kocka hasam...

Norbicsek16 kérdése:

Szeretném ha kocka hasam lenne és izmos mellkasom. Már 3 és fél hónapja végzek heti 3 alkalommal edzéseket, melyekben ezek vannak: 100 hasprés Kedden, Csütörtökön és Szombaton végzem Fekvenyomás egykezes súlyzókkal Hétfőn, Szerdán végzem Tanács?

Figyelt kérdés
A hasamon csak akkor látszanak a kockák mikor befeszítek (mind a 8 látszik), de szeretném hogy ne csak feszítve, hanem simán is látszódjon. (viszonylag sok fehérjét fogyasztok.)

#has #Izmos mellkas
2012. ápr. 28. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a kockahashoz alacsony testzsír kell, azt pedig nem a hasizomgyakorlatokkal éred el, hanem szálkásító diétával és heti min. 3-4 aerob edzéssel a súlyzós mellett.

Az izmos mellkashoz pedig tömegnövelő étrend kellene, tehát láthatod, hogy egyidőben ez a két cél nehezen hozható össze.

Szerintem menjen a tömegnövelés, amíg lesz elég izom rajtad, utána érdemes leszálkásítani.

Itt van egy jó edzésterv, de találsz az oldalon még többet is: [link]

2012. ápr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. ápr. 29. 12:34
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha ezeket végezném, akkor kb. mennyi hónapba telne hogy erősödjön a mellkasom + has izmom?
2012. ápr. 29. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Pár hónap múlva már lenne látható eredmény. Viszont 2 hónap után válthatsz osztott edzésre.
2012. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Türelem. 3 hónap edzés még szinte semmi. 3 év múlva már biztos jó lesz. Edzél minden izomra, ne csak a kedvencekre, és szálkásíts is, hogy a zsír ne takarja el.
2012. ápr. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Id. Mikorka Kálmán, nem kötözködésképpen írom, de azért kifejtem kicsit: nem lehet egy időben szálkásítani és tömeget növelni, ill. lehet, de csak koxal. Gondolom nem úgy akar edzeni a kérdező, tehát én azt mondom, hogy ne szálkásítson, míg nincs meg a kellő izomtömeg. Mégis mit szálkásítson még, ha nincs elegendő izom? :)

A szálkásításhoz szálkásító diéta és heti min. 3-4 aerob edzés is kell. A tömegnövelő étrend viszont teljesen más, itt nincs kalóriadeficit, napi 2-2,5g x testtömegkg a fehérje és 5-6g x testttömegkg a szénhidrát. Tehát teljesen más, két különböző energetikájú folyamatról beszélünk. És nem azt írtam, hogy 3 hónap alatt nagyon kigyúrt lesz, hanem, hogy látszik majd valami.

2012. ápr. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor keményen nekiállok edzeni majd később szálkásítók.

Köszi a válaszokat.

2012. ápr. 30. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!