Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rotátorköpeny sérülés utáni...

Rotátorköpeny sérülés utáni edzéshez tippek?

Figyelt kérdés
Szevasztok! Március elején sikerült egyet perecelni motorral, az eredmény többek között egy rotátorköpenyszakadás lett. Lassan kezdek helyrejönni, mennék már vissza terembe, a vállmozgásom még nem tökéletes, de tudom korrigálni,(meg fáj mint a barom de azt kibírom),a legtöbb gyakorlatnál nincs is gond, viszont fekvenyomásnál 45kg a max, több egyszerűen nem megy ki. Nem a súly a gond,több mint 2éve kezdtem el komolyan,februárban még 70-el szériáztam, egyszerűen megáll a bal vállam a mozdulatsor felénél. Bármilyen ötlet vagy tanács érdekelne, nem szeretném abbahagyni, de így eléggé szar edzeni.
2012. ápr. 29. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
orvos, gyógytorna.
2012. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A "majd javul" és az "ezzel mit akar edzeni" kezdetű mondatok megvoltak, járok fizikóra is, szóval ez kilőve. Azért is írtam ki mert esetleg lehet itt olyan kolléga aki ugyanígy járt és van valami tapasztalata.
2012. máj. 2. 22:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, de szerintem ha kettlebellel (vagy akár kézisúlyzóval, mindegy) végeznél török felállást, az biztosan sokat segítene a javulásban. Nagyon sokan számoltak be a vállra gyakorolt pozitív hatásairól, egyike a vezető sportszakemberek által javasolt terápiás módszereknek.

http://www.youtube.com/watch?v=uGRBvom4Zrw

2012. máj. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, ezt kipróbálom, köszi. :)
2012. máj. 25. 18:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen! Szerintem csak nyerhetsz vele.
2012. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Montez is adott pár tippet,remélem használni fog.

Mondjuk ennél csak jobb lehet, az a poén hogy ha sikerül kinyomni akkor a negatív szakasszal kvázi semmi gond nincs, minden probléma nélkül megy.

2012. máj. 25. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!