Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az igaz hogy ha valaki fehérje...

Az igaz hogy ha valaki fehérjeporokat eszik néhány hónapon keresztül és egyszer abbahagyja akkor "visszaesik" az izomzata?

Figyelt kérdés
Hogy amíg megvan a fehérjepor addig tök nagy izmok meg minden de ha abbahagyja akkor nem lesznek olyan szépek azok az izmok.

2012. máj. 5. 11:38
 1/7 A kérdező kommentje:
persze mellette konditeremben erősít.
2012. máj. 5. 11:38
 2/7 anonim ***** válasza:

Lomonoszov-Lavoisier-törvény - anyagmegmaradás. A fehérjeporokkal több kaját juttatsz a szervezetedbe, amit az beépít az izmokba. Ha csökkented a bevitt tápanyag mennyiségét, a szervezet annyival kevesebbet tud beépíteni, így nem fognak nőni az izmok, sőt, kieső mennyiségtől függően, akár csökkenhet is a méretük.


Az "abbahagyod a fehérjeporevést" egyenértékű azzal, hogy "kevesebbet eszel". ha kipótolod normál kajákból a mennyiséget, akkor nincs baj.

2012. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz, ha azt a mennyiséget pótolod más kajával. Nyilván ha elveszel egy tápanyagot, akkor nem lesz meg az elegendő fehérje, de ha helyette megnöveled a csirke mennyiségét akkor nem lesz visszaesés. A protein por is csak sima kaja, nem instant izom és nem csodaszer, hogy ha abbahagyod nem leszel izmos. Mással kell pótolni és ennyi.:)
2012. máj. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen ezt tudom, de én konkrétabban arra gondoltam hogy ha nem pótolja ki a fehérje helyett kajával, hanem a fehérje mennyiségével kevesebbet visz be. olyankor mi van?
2012. máj. 5. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem pótolod a kiesett fehérjét kajával, akkor valószínű izomveszteség lesz. De ez akkor is igaz, ha nem használsz proteint csak szilárd kaján vagy és elveszel 200g csirkehúst az étrendből. Akkor is visszaesel.
2012. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem
2012. máj. 5. 14:50
 7/7 clint ***** válasza:
ezt a kérdést kéthetente felteszik.
2012. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!