Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az edzéstervről?

Figyelt kérdés

1a


Mell-Tricepsz

Fekvőtámasz 2x10-20

Fekvőtámasz Szűk Kéztartással 2x10-20

Felemás Fekvőtámasz labdával 2x10-20

Tárogatás (Ferde) 4x8

Fekvő Tricepszgyakorlat Francia rúddal 4x8

Egykezes koncentrált tricepszgyakorlat 4x8

Pull Over 4x8


2a

Bicepsz-Hát

Vízszintes Húzás 2x10-30

Cf Támasz

Koncentrált Bicepsz 3x8

Bicepszezés Egykezes súlyzóval állva 3x8

Bicepszezés 30fokos padon 3x8

Mellről nyomás 3x8

Döntött törzsű evezés 3x8

Egykezes döntött törzsű evezés padon 3x8


3a

Váll-Láb

Varjútartás vagy Kézenállás 1-2perc

Döntött Oldalemelés 3x8

Előreemelés 3x8

Egykezes Váltott 3x8

Kitrörés 3x10

Guggolás 3x10

Boksz Ugrás 2x10


1b

Mell-Tricepsz

Fekvenyomás padon 3x8

Fekvenyomás Ferde padon 3x8

Szűk nyomás francia rúddal

Fekvő Tricepszgyakorlat Egykezes súlyzóval 4x8

Egykezes koncentrált tricepszgyakorlat 4x8

Pull Over 4x8

Lórúgás 4x8


2b

Hát-Bicepsz

Híd 3x10

Fekvőtámasz Kifelé néz könyökkel 2x10-20

Cf Támasz

Mellről nyomás 3x8

Egykezes döntött törzsű evezés padon 3x8

Döntött törzsű evezés 3x8

Bicepszezés francia rúddal 3x8

Bicepszezés 45fokos padon 3x8

Kalapács 3x8


3b

Láb-Váll

Kitrörés 3x10

Guggolás 3x10

Boksz Ugrás 2x10

Egykezes Váltott nyomás4x8

Arnold nyomás 4x8


Has (Minden másnap)

Lábemelés fekve 4x10

Hasprés 4x10

Törzsfordítás 4x10


1éve edzem sajnos terembe nem tudok menni mivel edzéssel együtt napi 4órámba lenne.

Eddig heti 3x edzettem most 1hónapja nyomom ezt az edzéstervet.3nap edzés 1nap pihenés felosztásban.

Csak 4db egykezes súlyzóm,francia rúdam,140es egyenes rúdam,dönthető fekvenyomó padom 180as rúddal meg kb 200kg súlyom van.


Várok tippeket hogy min változtassak főleg hátra kéne még valami gykoralt mert se gépem se húzodzkodóm :(

Kajám amennyire tudom rendbe van



2012. máj. 6. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor heti kétszer edzel mindenre, mivel egy pihenőnapod van. nem lesz így jó szerintem. Heti egyszer eddz egy izmot, kivéve has és vádli (ami nincs is benne).

A láb legyen külön nap, és 4 vagy 5 napra oszd el, ha 4 napos: Mell-tric, láb, pihenő nap, hát-bic, hát, vagy mell-bic, láb,pihenő nap, váll-tric, hát, stb.


A mellről nyomást miért háthoz teszed?


5 napra pedig pl.: mell, láb, pihi, hát, váll, kar

2012. máj. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én mindíg 1nap pihenőt tartottam 3nap edzés után és eddig bevált mivel gyorsan regenerálódok.Ezen kívül futni szoktam néha mást nem sportolok.


Mellről nyomást azt döntve csinálom nagyon széles fogással így elvileg a hát edződik.Tudom hogy sérülésveszélyes és nem a leghatékonyabb de más lehetőségem nincs ha tudsz(tudok) jobbat ennyi felszereléssel akkor csinálok mást.


Vádlira se nagyon tudtam mást de a guggolás az megedzi meg a boksz ugrástól is be szokott durrani egy kicsit.

De erre is mondhatnál valami gyakorlatot.


Köszönöm a válaszod!

2012. máj. 6. 17:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Eddig sem csináltad jól, nem tudsz regenerálódni rendesen heti 6 nap edzéssel és kétszer mindenre. Hidd el nem jó így.

A mellről nyomás nem megy hátra, ahogy írod, úgy sem, tehát más kell helyette. Én szoktam t-ruda evezést végezni, hogy fogom az egyenes rudat és az egyik végét megpakolom súllyal, a másikat pedig egy sarokba támasztom. Persze rá kell tekerni törölközőt, hogy ne csessze szét annyira a falat. Van hozzá háromszög fogantyúm és azzal végzek evezést. Előtte persze megy húzódzkodás (kell venni egy húzódzkodó rudat, amit ajtókeretbe teszel, nem drága 4000ft), majd megy egykezes és kétkezes evezés. Ennyi a hát és még csuklyára végzek ilyenkor egykezessel vállvonogatást.

Na mindegy, úgysem fogod nekem elhinni, hogy kevesebb edzéssel többre mennél, csináld, ha bírod, de szerintem nem jó. Azért jó edzést! :)

2012. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A trudas evezés jó ötlet köszi!

Húzódzkodót kéne vennem de ajtókeretbe nem tudom berakni mert nemrég lett kicserélve mind és 100e-es ajtót nem akarom tönrevágni de kintre veszek egyet télen meg úgy edzek mint a rabok kesztyűbe,kabátba:D


Úgy jobb lenne szerinted ha 3napot edzek 2nap pihenő (ebből az egyiken futok 1órát) aztán megint 3nap edzés?

2012. máj. 6. 18:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Annál jobb, mint amit most végzel, de a két nap edzés egy nap pihenő jobb lenne. De a lényeg, hogy egy héten ne eddz kétszer egy izomcsoportra. Próbáld ki, nagyobb fejlődés lesz.:)
2012. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Montez szerinted az olyan húzódzkodó gyakorlat ér valamit hogy felemelem maximumra a fekvenyomópad tartóit 150cm rárakom a rudat súlyok nélkül és a fekpad (a pad magassága 45cm) végén vagy megtámasztom magam a sarkammal vagy rakok elé egy széket és bicska húzódzkodáshoz hasonlóan csinnálom a gyakorlatot.


Ha érted amit leírtam szerinted hülyeség?

Fekpad nem megy tönkre?

2012. máj. 7. 18:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudom mire gondolsz, igen, ez jó még hátizomra.
2012. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Okés akkor nyomom még azt köszi a sok segítséget!
2012. máj. 7. 19:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit, jó edzést! :)
2012. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!