Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akkor most szabad aerob...

Akkor most szabad aerob edzést végezni és kondizni együtt?

Figyelt kérdés
Mert.. 175 cm vagyok, 68 kg, tehát felteszem számoljunk 70 kg-mal akkor nekem izomépítéshez minimum 140g fehérjére van szükségem, ugye? Rendben, MINDENhol azt olvasom, hogy először építsek izmot, majd utánna aerobozzam le a felesleget. Rendben, de ha abbahagyom az edzést akkor nem lebontja a testem az izmot? Mert azt is olvastam, hogy a 2 fajta edzést nem szabad együtt végezni, mert 1mást hátráltatják. Izmot építeni, és zsírt égetni együtt nem lehet, de ha először kigyúrom magam, majd elkezdek aerobozni, akkor tilos kondizni, és lebontja az izmot, akkor minek gyúrtam előtte? Ebben nem értem a logikát, akkor nem m1 ha először "lefutom" a felesleget intervallumos futással, utána meg tömegelek? De egyébként én mind a 2-t akarom csinálni egyszerre, de azt csak elvileg nagyon grammra pontos, és 2,5-3,5g fehérje/tskg meg éppen elég kalória és kellő ch-val szabad csak csinálni, de én örülök, ha összeszedek napi 100-120 g fehérjét tápkieggel, tojással, kis hússal stb-vel meg az edzés(ek). Akkor erre , hogy valaki tömegel, meg aerobozik, csak annak van esélye akinek van rá pénze? Vagy mit csináljak? Segítsetek megértetni kérlek. Már összezavarodtam. :S 15/F
2012. máj. 6. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor szálkásítasz nem kell abbahagyni a súlyzós edzést, sőt tartani kell a nagy súlyokat. Súlyzós után mehet aerob , de sosem fordítva. Pihenő napon is mehet aerob.

Akkor bontod le az izmot, ha nem súlyzózol szálkásításkor.

Itt egy cikk:

[link]

2012. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A sprint az jó erősiti az izmokat rendesen, szerintem nyugodtan lehet kodizni mellette amíg birod.
2012. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen először mindenképp tömegelni kell, lehet aerob edzést csinálni tömegelésnél is de csak kis mennyiségben max heti 1x-szer de az sem baj ha kihagyod. Ha már szálkásítani akarsz ami leszedi rólad a zsírt ahhoz másfajta diéta kell amivel meg tudod tartani a felszedett izomzatot és le tudod takarítani a feljött zsírt. Sajnos egyszerre izmot növelni és zsírt égetni nem lehet mert egyikhez több kalóriát kell bejuttatni a szervezetbe a másiknál meg éppen hogy kevesebbet. Tömegelésnél 2g/tskg fehérje és 5-6g/tskg szénhidrát kell míg szálkásításnál 3g/tskg fehérje és 1,5-2g/tskg szénhidrát.
2012. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
de elég az a 100-120 g nekem 15 évesen? haverjaim meg akiket ismerek azok még a fehérjéről se hallottak, csak eflidegesítem magam rajtuk mikor beszélik,hogy majd amikor gyúrsz, akkor a zsír átalakul izommá.. hát lehet nekik beszélni, gondolhatjátok.. a ch-t azt úgy hozom ki aerobnál, hogy nem eszek se csokit se nassot se chipset,c sak rizs meg ami van itthon, de csak kis adagban/adagokban napi többször, és semmi zsírosat nem eszek, fehérje az ahogy írtam, és még ha süttetek húst, vagy sütök húst, akkor megvan a napi 200g is, de lehet a felét meghagyom másnapra, hátha az bejönne:D.
2012. máj. 6. 19:43
 5/15 Zakathol ***** válasza:

A tömegnövelés és szálkásítás között jóformán csak az étrended a különbség. Tömegelés közben is lehet aerob mozgást végezni. Akkor annyiban hátráltatod a növekedésedet, hogy több energiát kell megenned egy nap.


Szálkásítás közben is végzünk súlyzós edzést, hiszen az energiaszegény táplálkozás révén így serkentjük a szervezetet arra, hogy ne az izmokat építse le legelőször. Az edzéssel jelezzük, hogy "szükség van rájuk".


Tehát a súlyzós edzés tömegnövelés és szálkásítás alatt is megy.


Az aerob edzés csak akkor hátráltatja a súlyzós edzést, hogyha tömegelés időszakában vagy, hiszen az aerob mozgás energiát használ fel, és ezt a napi táplálkozás során pótolni kell, hogy a tömegnöveléshez szükséges pozitív kalóriamérleg megmaradjon. És vannak akiknek akkora mennyiségű kaját kell megenniük egy nap - hardgainerek -, hogy gyakorlatilag kivitelezhetetlen lenne, az aerob edzések miatt bekövetkezett energiát plusszba bevinni kajával...(Izomnövekedés ugye akkor lehetséges, ha súlyzós edzés és megfelelő energia- és tápanyagtartalmú diéta párosul mellé.)

2012. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló leírta a jó mennyiségeket szálkásításhoz és tömegeléshez is. Az legyen meg, ha lehet, tegyél be még tojást, este pedig túrót.
2012. máj. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Akkor futhatok is, és kondizhatok is. Így képzeltem:

edzés- heti 3-4x , utánna 1 fehérjeturmix, power pro(sajna nem tudok jobbat) majd 1 olyan jó 30-40 perccel rá, ha van itthon hús akkor azt eszek meg, vagy 200-300g-ot,, ha nincs akkor 5-6db tojás rántottának. Ezután este edzésnapokon 1 fehérjeturmix, meg valami lightos kaja(lehetőleg fehérjedús, pl:túró) reggeli az valami ch (mondjuk zabpehely, vagy ilyesmi) + kis fehérje (lehe, hogy 2 adagot 3-fele bontok, hogy reggel olyan 10g fehérje lesz benne, edzés után 20, este meg 10) ja meg napi fél kg húst megpróbálok bevinni, és ahogy leírtam edzés után 200-300g(tehát nagyrésze) meg napközben 100-100 kb. Meg amit Anya csinál abból eszek, persze ha nem zsíros, meg nem olyan hulladék kaja. Már cska azt nemtudom, hogy akkor edzés(súlyzós) után mikor menjek futni? és Intervallumos futás, vagy inkább az a nagyon alssú futás legyen? Köszi am.:)

2012. máj. 6. 19:57
 8/15 anonim ***** válasza:

Kaja kb. jó lesz, ha megvan a mennyiség.

Tömegnövelésnél inkább a lassabb aerob edzést ajánlom a súlyzós mellé, mivel ez nem okoz utána akkora after burn hatást tehát utána nem égetsz el nagyon sok plusz kalóriát.

Szálkásításnál jó az intervallum kardió is, de azt nem ajánlott heti 3-nál többször végezni. Itt egy cikk róla:

[link]

2012. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
rendben, köszi mindent, mindjárt elolvasom, majd szólok,ha lesz valami mondandóm.:)
2012. máj. 6. 20:29
 10/15 anonim ***** válasza:
touche, lő idióta válaszadók :D:D:D
2012. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!