Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportot válasszam?...

Melyik küzdősportot válasszam? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Azt terezem, hogy jövőre elkezdek tanulni valamilyen - lehetőleg keleti - küzdősportot, de lövésem sincs mit válasszak.

Régebben nézegettem az oldalra feltett küzdősportokkal kapcsolatos kérdéseket, de sokan írták, hogy vannak olyanok, amikben egy-két évig csak elméletet (?) tanulnak és csak később jön a gyakorlás. Mivel most vagyok 15 (kicsit későn kezdem) az lenne a legjobb, ha a kettőt vegyesen tanulhatnám.

Egyébként a legtöbb iskola ahol tudom hogy vannak pl karate edzések, oda 9-10 éves kisfiúk járnak.

Szóval valami olyan kéne amit most is elkezdhetnék.

Nekem egyébként bármilyen ilyen sport megfelel, csak megtanuljam megvédeni magamat. 15/L


2012. máj. 10. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Derítsd ki mik vannak elérhető távolságban. Egyébként szerintem több múlik az edzőn minthogy milyen fajta oktatáson vagy(jó ha van gyakorlati tapasztalata). De ha önvédelemre kell, akkor nem a küzdősport lenne a legjobb, ott nem mondják el, az önvédelem legnagyobb részét kitevő dolgokat. Ami nem a harc. Bár olvashatsz könyveket is ilyen témában. Többet érsz sikeres elkerüléssel mintha éveken át edzenéd magad.

Inkább vmi önvédelmi rendszert vagy harcművészetet érdemes. Viszont ha hatékony szintre akarod hozni őket abba rengeteg belefektetés kell.(ilyen heti 2 edzéssel alig lehet fejlődni valamicskét) De ha már elkezdessz vmi harcművészetet, akkor önmagad megismerése, fejlesztése miatt csináld. Ez a megtanuljam megvédeni magam elég tág fogalom. részeg kötekedő ellen 1 dolog, de ha valami gyilkos szándékú támadás áldozata leszel az megint más. És még ezer szintje van a dolognak. Szerintem.

2012. máj. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

HA keleti dolgokat akarsz tanulni akkor inkább valamilyen harcművészetet válasz. A keleti küzdősportok valami modernizált elsportosított kiherélt harcművészetből származnak.


A jujutsu-t tudom ajánlani. És olyan edzést ahol külön vannak a gyerekek és a felnőttek (14 vagy 16 felettiek). 14 év felett sem harc érretek még az emberek, de nekik már lehet ugyanazt tanítani, mint a felnőtteknek.

2012. máj. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Második: ööö, igen, most hogy mondod én is a harművészetre gondoltam... :) am, ez az jujutsu nekem NAGYON bejön
2012. máj. 10. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!