Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítés! Tanácsot szeretnék...

Testépítés! Tanácsot szeretnék nem leoltást?!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni kb 2 éve járok gyúrni. Mikor el kezdtem 177 magas és 110 kilo voltam. Most 177 vagyok és 93 96 kilo változó. Csontozatomból adódóan elégé vastag vagyok. Valamint a genetikám is a zsírosabb fajta.Eddig úgy edzettem ,hogy a kajára annyira nem figyeltem oda. Szeretnék valakitől segítséget kérni aki hasonló adottságu volt és sikerült neki jó étrendel és jó edzés tervel kicsit szálkásabbá tennie magát.Mert most sajnos ilyen tömb vagyok....

Valamint szeretnék segítséget kérni ,hogy a mellemet ,hogy tudnám meg formálni mert nagyon lassan fejlődik?...

Várom a válaszokat.

Köszönöm

Jó hétvégét mindenkinek



2012. máj. 12. 00:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A genetika ilyen esetben eléggé meghatározó. Igen költséges étrenddel (3 g/testtömegkilogramm fehérje és 1,5 g/testtömegkilogramm szénhidrát), heti 2-3 rövid, de igen intenzív intervallumos kardióedzéssel kiegészítve a súlyzós edzéseidet sikereket érhetsz el, és néhány hónap alatt megláthatod, hogy hová vezet a dolog. Lehet, hogy kiderül, a profibb szintű testépítés sport gyanánt nem neked való, mivel a genetikád miatt nagyon nehezen jutsz alacsony testzsírszázalék közelébe. Javaslom, hogy a tesztoszteron.hu oldalon olvass utána Rajna Krisztiánnak, ő is hasonló cipőben járt, ezért egy idő után átnyergelt az erőemelésre. Persze testépítőként is jól szerepel, de tisztába került vele, hogy a genetikája naturálban nem teszi lehetővé igazán szálkás forma elérését.
2012. máj. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen gondolkodtam 10-es stanán de még nem szeretném naturálba de ha nem megy akkor lehet hozzá nyulok...
2012. máj. 12. 00:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Diétás étrendre állj rá! Nagyjából annyit fogyassz, amennyi az alapanyagcseréd értéke. Ha közben folytatod az edzést, az izmaid maradnak, a zsír csökkenni fog. Egyébként kilónként 3 gramm fehérje brutálisan sok.
2012. máj. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szálkásításhoz kilónkét 3 g fehérje éppen az ideális, és ha valaki csak az alapanyagcserének megfelelő (felteszem, ezzel azt akarod mondani, hogy az ágynyugalomban szükséges) kalóriabevitelt fedezi, méghozzá megfelelően magas fehérjebevitel nélkül, az óriási izomvesztéssel jár, lerombolva az addigi munkát.

Kedves Kérdező, most és mindenkorra mondom, hogy verd ki a fejedből a szteroidokat! Eszem ágában sincs hosszú litániákat zengeni arról, mennyire káros, ennyi felelősségtudatod minimum kéne, hogy legyen. Felejtsd el egyszer és mindenkorra!

2012. máj. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben... Tudnátok segiteni hogy ezt a napi 270 300 gram fehérjét hogy nyerjem ki?:) csirke, hal ,turmix oké..... mi az amibe még nagy fehérje tartalom van?:)
2012. máj. 12. 01:00
 6/13 anonim ***** válasza:

A normál mennyiség 0,8 gramm kilónként, sportolóknál 1,6-1,8 is lehet a javasolt.


Several studies have concluded that active people and athletes may require elevated protein intake (compared to 0.8 g/kg) due to increase in muscle mass and sweat losses, as well as need for body repair and energy source.[15][16][17] Suggested amounts vary between 1.6 g/kg and 1.8 g/kg,

[link]

2012. máj. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tehát elvileg ha napi 100 110 grammot betudok vinni az böven jó?:)
2012. máj. 12. 01:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Azt írod, 93-96 kiló vagy, ebből kell kiindulni. Körülbelül 150-170 gramm elég kell, hogy legyen edzés mellett is. Kilónként 2 gramm fehérjénél többet állítólag nem is tud feldolgozni a szervezet. A túl magas fehérjebevitel egyébként kockázatos, például vesekövet okozhat.
2012. máj. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kolompár Achillesz, általában jó válaszokat szoktál adni, de ebben most sajnos tévedsz. Minden testépítő legalább 3g*testömegkg-al diétázik, sőt ennél jóval többel is. Hozhatsz rá orvosi cikkeket, de a tapasztalat jóval többet ér. Orvosi cikkek szerin a vitaminokból is elég 50-ed, 100-ad része annak, amiket mi használunk.

Hétfőn volt a fókuszban Molnár Peti testépítő (nézd vissza), ő is mondta, hogy most diéta idején napi 2,5kg csirkemell megy le neki, és ő volt 95 kg. Nem nehéz kiszámolni, hogy ez 6g*testtömegkg. Ezt nyomja le 3kg zöldséggel.

Magamat tudnám még említeni, több, mint két évtizede edzem és mindig is magas fehérjebevitelen voltam, főleg diétakor és semmi baja a vesémnek. Ha leviszed 3g, de legyen akkor 2,5g*testtömegkg alá a fehérjét, akkor kevés ch-nál tuti izomveszteség van. Minden testépítő oldalon olvashatod.

2012. máj. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Inuaki válasza:
kardio edzés és sok futás az alkatod javítására, a melledet meg edzd, majd kialakul az egy idő után, egyénenként mindenkinek, más izomcsoportja az amit nehezebben lehet fejleszteni, a mellem nekem sem fejlődik, olyan gyorsan, mint a többi testrészem.
2012. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!