Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Erősödni akarok és olvastam...

Erősödni akarok és olvastam hogy a saját testsúlyos edzések a legjobbak rá ez igaz?

Figyelt kérdés
Olyat is olvastam h ha pl 5 fekvőt csinálok 10x az többet erősít mitn ha 10 et csinálnék 10x ez mégis miért ?
2012. máj. 15. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát abban az esetben, ha az az 5x5 egykezes vagy nehezitett egykezes, a 10x10 meg sima akkor valóban többet ér.

Egyébként meg az ellenálláés formája lényegtelen (meg egyébként is resistance is futile) saját testsúlyal is lehet kellően nagy ellanállást létrhozni, súlyzokkal is és kettlebellel is.

2012. máj. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha erősödni akarsz akkor erőedzést kell végezni, vagyis nagy súllyal dolgozol és kevés ismétlésszámmal, ez mind súlyokkal mind pedig testsúllyal megteheted. de ha testsúllyal edzel akkor törekedj arra hogy minél nehezebb legyen,m pl. ha nem tudsz 1 kézzel fekvőzni akkor tedd a lábad egy padra/ székre/ ágyra bármi ami magasan van. de ha van lehetőséged akkor inkább menj konditerembe vagy szerezz be súlyokat.
2012. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem akarok kondiba járni inkább fekvőtámaszozom és húzódzkodom
2012. máj. 15. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!