Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi ajánlott nekem belőlle kb?

Belaa12 kérdése:

Mennyi ajánlott nekem belőlle kb?

Figyelt kérdés
Vettem BioTech USA-at Amino ST 5300-et 15 éves vagyok napi 8 adag kell belőlle 4edzés elött és utána.15 évesen árthat nekem valamit? És tényleg egyszerre fogyaszt és izmot is ad?
2012. máj. 18. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%

Ne szedj ilyesmit! Az emberi szervezetnek testsúly kilógrammonként 0,8 g fehérjére van szűksége naponta! Ha nagyon aktívan sportolsz ez emelkedhet akár 1 g/tskg/nap -ra is. Ezt egy egészséges, normális étrenddel be tudod vinni minden gond nélkül. Az ezen felül fogyasztott fehérje viszont fölösleges, a vesédet rongálja(kérdezz meg egy nephrológust!), és egy idő után tönkreteszi. A túlzott fehérjefogyasztás eltolja a N egyensúlyt is, és hízni is fogsz tőle. És még drága is.


15 évesen meg pláne ne szedj ilyen csodaszereket. Pont abban a korban vagy, ha most elkezdessz rendesen edzeni, látványos fejlődést tudsz elérni.


Viszont ha fehérjézve csinálod, látszani fog az izmaidon is zsírosabb, vizesebb kinézete lesz!


Hidd el hogy nem éri meg! Simán el lehet érni szép fejlett izomzatot, csak meg kell érte dolgozni. Az egész élet úgy van, hogy mindenből annyit kapsz vissza mint amennyit befektettél. Lehet csalni, ki lehet játszani, de valamikor valahogy nagyon megszívod a könnyebb utat.


Ezt úgy mondom neked, hogy soha semmi ilyesmit nem szedtem, kicsi korom óta rendszeresen sportolok, úgy 10 éve heti 6-7 edzés...

(és az élettani hatásai pedig nem hülyeség, szakmámba vág, otthon vagyok a témában, nem hasraütés szerűen írtam!!)


És szarrá vagyok gyúrva!!! XD


21/F

2012. máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Mutass képet, 21/F. :)

Hadd csorgassuk mi is a nyálunkat, h egyszer lehessünk olyanok,mint Te. :)

2012. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
tényleg megnéznék rólad eyg képet, mert amilyen baromságokat leírtál biztos hogy nem vagy kiba*zva
2012. máj. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%

Jópofa vagy, hogy megveszed, és utána érdeklődsz. Értsd meg, hogy óriási bizniszről van szó. 15 évesen először sajátítsd el az alapokat. Melyik gyakorlat mire való? Melyik gyakorlatot hogyan kell szabályosan végezni? Bemelegítés, sorozatok, ismétlések... Aztán majd néhány év múlva, ha már versenyekre készülsz, és a természetes módszerekkel nem tudsz fejlődni, jöhetnek a "csodaszerek".


Az első válaszolóhoz hasonlóan tehát én sem támogatom a kiegészítőket, porokat, turmixokat. De annyiban vitatkoznék vele, hogy a túl sok fehérje - bár tényleg vannak kockázatai - nem feltétlenül okoz károsodást. Az ajánlott mennyiség pedig azért eléri a másfél grammot testsúlykilogrammonként sportolók esetében.

2012. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Zakathol ***** válasza:
78%

#1: Ennyi kreténséget egy helyen régen olvastam már. Ez a sok hülyeség könnyen jött, vagy azért kellett erőlködni hozzá egy kicsit?!


Kérdező: Amino-tablettát kár volt venned. Sima fehérjével jobban jártál volna (árban is), mivel az aminosavak fehérje építőelemei.

Így tehát a sima fehérjében is ugyanúgy aminosav van (az emésztőrendszer is aminosavakká alakítja előbb).

Máskor előbb kérdezz mielőtt vásárolsz és jobban tudsz gazdálkodni a pénzedből.


Egyszerre fogyasztani és izmot növelni semmi nem tud. Két egymással ellentétes biológiai folyamat a kettő.


És a fehérje nem árt, csak ha extrém mennyiségben fogyasztasz belőle ÉS nem iszol elég vizet.

2012. máj. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki!Már tudom miket hogy kell több mint 1 éve KOndizok de semmi izom nem jött rám pedig 58 kilós létemre 65 kilót nyomok fekve
2012. máj. 18. 15:33
 7/14 anonim ***** válasza:

Először is legyen egy tömegnövelő étrended napi 2-2,5g*testtömegkg fehérjével és 5-6g*testtömegkg szénhidráttal. Ne aminosavat vegyél, hanem egy jó tejsavó proteint, amihez edzés után még adsz 40-50g dextrózt.

Nincs olyan tápkieg, ami egyszerre fogyaszt és izmot növel.

Nézz itt egy jó tömegnövelő étrendet:

[link]

Ha így fogsz kajálni, akkor tömegben is sokat fogsz fejlődni.:)

2012. máj. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi!!!:)
2012. máj. 18. 18:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok! ORVOSTANHALGATÓ!!! Van nephrológus(vesegyógyász ismerősöm)!!!


Nem feltétlenül most teszi tönkre a vesédet, hanem majd 40 éves korodtol fogsz művesekezelésre járni, ha nem hagyod abba időben, és/vagy nincsenek szuper génjeid. Nem éri meg kockáztatni...


Azért nem erősödtél eddig, mert 14 és 15 éves korod között még nem volt elég magas a tesztoszteronszinted ahhoz, hogy az anabolikus hatásai érvényesüljenek.


Öröm nézni, hogy a sok tudatlan hogy teszi magát tönkre...

2012. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Sikerült megint jó nagy butaságot beírnod. 26 éve edzek és azóta eszek nem kevés mennyiségű protein tápkieget. Most vagyok 41 éves és képzeld el semmi gond a vesémmel. Egy testépítőnek kell a minimum 2g*testtömegkg, ha nem akar izomveszteséget. Ez tapasztalat is.
2012. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!