Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hiperinzulinémia esetén...

Hiperinzulinémia esetén milyen edzés utáni szénhidrát ajánlott? (túl heves inzulinreakció)

Figyelt kérdés

Barátnőmnek van, mint kiderült, enyhébb fajta, tehát nincsenek eszméletvesztések, nagyon rosszullétek, csak mondta az orvos. Persze csak majdhogynem félvállról, nem is tájékoztatta rendesen. Közeljövőben megint lesz orvos, terhelési vizsgálat, hogy kiderüljön mennyire milyen.


Eddig kevés szőlőcukrot tett az edzés utáni adagba (pár evőkanálnyit), és aszondta már ettől is hányingere van kicsit, szóval nem adagolta túl, és jelzett is a szervezet.


Namármost én nem vagyok igazán képben ezzel az inzulinos cuccal, annyit vélek tudni, hogy az inzulin adagolja be a sejteknek a tápanyagot, ezért ajánlott a gyors szénhidrát. A szőlőcukornak 100 a glikémiás indexe, mint legjobb, de azt mondják, van annál jobb, például az etalon Vitargo. De ennek nemtom a glikémiás indexét. Sőt, ha heves az inzulinreakció, akkor lassabb szénhidrátra van szükség, vagy kevesebb gyorsra? Mondjuk a lassú az lassú, de a gyorsnál fennáll a veszély, hogy túlcsordul picit, nem?


Egy olcsó vitargonak nevezett terméket találtam, az Aminostaré, olvasgattam itt róla, de nem győztek meg egyik irányban sem. Megfelelne ez, mint vitargo? Vagy valami egészen más kéne?

[link]


2012. ápr. 18. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha van egy cseppnyi esze, akkor diagnosztizált metabolikus szindróma esetén nem szórakozik az inzulinszintjének megugrasztásával, mert komoly cukorbetegség lesz a vége. A legjobb, ha száműzi a gyors ch-t az egész étrendjéből.
2012. ápr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, már közben tájékozódtam, és természetesen ez az első lépésünk. Aztán a többi magas GI-jű étel is erre a sorsra jut. Azt hallottam, a glutaminnak is van glikogéntöltő hatása, így az mehetne edzés utánra szénhidrát helyett.
2012. ápr. 18. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!