Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen súlyú...

Szerintetek milyen súlyú kettlebellel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Rendelkezem sportos múlttal, jelenleg is sportolok, főleg a calisthenicet és futást részesítem előnyben. Ilyen alapokkal szerintetek milyen súlyú kettlebellel érdemes kezdeni? Én kinéztem egy 7,5kg-osat. 22/F

2012. máj. 20. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Pavel átlag férfinak a 16 kg-ost ajánlja csoportban általában a 12kg-ossl szokták kezdeni és pár hónap múlva térnek át a 16-osra.
2012. máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 qwertzoo ***** válasza:

A 7,5kg-osat max. kulcstartónak ajánlom.

Átlag férfinak 16kg mehet kezdésre, de talán a legjobb az lenne, hogy ha elmennél egy induló kettlebell edzésre, és ott a súlyt is ki tudnátok választani és az alapokat is megtanulnád helyesen.

2012. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én egy gyenge felsőtestű lány vagyok, de 8 kg-sal kezdtem. 4 hónapja edzek, erősödtem is tőle... most a legtöbb gyakorlatot 12 kg-sal csinálom.

Ahogy a fiúkat nézem edzésen...hát ha bejön egy vékony, nem túl erős testalkatú srác, akkor először a 12 kg-shoz nyúl... de egy hónap múlva felfejlődik a 16kg-sra....

A nagyobb, erősebb srácok meg 16-tal kezdik, de pár edzés után már 20-assal nyomják. Viszont a nagydarab srácoknak általában a nyomás, illetve az erősítő gyakorlatok nagyon szépen mennek, viszont a technikai dolgok nehezebben .

Viszont én mindenképpen azt tanácsolom Neked, hogy menj el edzőhöz, mert egyedül nem fogsz rájönni a technikákra. Ha már az alapokkal tisztába vagy, csak akkor vegyél súlyt is...nyilván akkor már tudni fogod, hogy hány kilósat szeretnél.... de szerintem semmiképp se menj 16 kg-s alá, mert hamar kinövöd a kisebbet.

2012. jún. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!