Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek csak a kettlebelle...

Szerintetek csak a kettlebellel lehet formás izmokat csinálni vagy érdemes mellette konditerembe járni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg Pavelt ő a kettlebell királya, úgyhogy kb az érhető el kettlebellel jó pár év alatt. Persze ez sok tényező függése. Az igazi kérdés, hogy te mit akarsz elérni, mert ha testépítési céljaid vannak akkor konditerembe kell járnod. Ha aktívan sportolsz/harcművészetet űzöl és az erő növelés és erő állóképesség növelés a célod akkor a kettlebell a jobb választás. Mondjuk, ha nincs egy alap állóképességed akkor egy 12 perces lendítés edzésen pokoli kínokat fogsz átélni.
2011. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én inkább lassan szeretnék izmot építeni a kettlebbellel, de az a problémám hogy nincs a közelemben RKC instruktor. Instruktor nélkül is ellehet sajátítani a kettlebell gyakorlatokat vagy inkább nem érdemes próbálkozni mert sérülésveszélyes?
2011. jún. 21. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:

én úgy tudom hogy ott különösen fontos a szabályos végrehajtás :/ elvégre dinamikusan dolgozol súllyal..

hát sok sikert, hátha mégis valaki megtanítja a közeledben.

2011. jún. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kettlebell otthon kísérletezve sok veszélyt rejt. Meg lehet próbálni, ha már van egy jó mozgáskultúrád, nem okoz gondot csípőből mozogni stb. Ha elkezdesz miatta valami fájdalmat érezni akkor mindenképp abba kell hagyni amíg ki nem javít egy instruktor. Pavel kezd el a kettlebelt című könyve elég jó a fallal szembeni guggolás és a törölközős lendítés egy kiváló önjavító gyakorlat. Saját felelősségre csinálhatod. Ennek még az is a veszélye lehet, hogy túl nehéz golyót választasz szerintem nem lehet jó érzés ha az arcodban landol, mert nem bírod el.

Nem vagyok az a fajta aki szerint, ha nem instruktor mellett tanulod akkor eljön a maja világvége, de 2-3 hónapra érdemes befizetni amíg meg tanulod az alapokat.

2011. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A mozgáskúltúrámmal szerintem nem lehet baj mert már három éve versenyszerűen Kyokushin Karatézom és az erönlétem is a helyén van de szeretném a kettlebellt is kipróbálni a fizikumom növelésére. Szerintetek az jó megoldás lenne ha elkezdenék könyv és videók alapján kettlebellezni és mondjuk ha nem lesznek tőle fájdalmaim akkor két-három hónap múlva elutaznék és megmutatnám egy instruktornak. Azért gondoltam így mert az a város ahol az instruktor van tőlem messze esik.
2011. jún. 24. 22:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen szerintem jelen helyzetben ez a legjobb megoldás.
2011. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!