Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van neoprén öv használatáról edzéshez? Mikor, hogyan, hova, meddig, stb.

Figyelt kérdés
Pár hete kezdtem el rendszeresebben edzeni, 2 km futással kezdek, majd megyek sorra a gépeken (alapozok még csak), nem csak a futásra teszem fel, hanem az egész edzésen magamon hagyom, de van értelme? Sajnos nálam kritikus pont a hasi tájék, már mindenhova megy az izom, már látható az eredmény, de a hasamról egyszerűen nem akar lejönni a zsír.

2012. máj. 21. 19:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Huh. Egyszerre zsírégetés és izom építés nem nagyon fog menni mivel két ellentétes folyamat. Na meg helyi zsírégetés sincsen. A zsír leadásához kevesebbet kalóriát kell bevinned izom építéshez meg több kalóriát. Az ilyen övek meg hasonlók semmit nem érnek felejtsd el ha zsírt akarsz leadni szálkásító diéta +aerob edzés (futás). Ha izmot növelni akarsz tömegnövelő étrend.
2012. máj. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme. Ezzel csak több vizet vesztesz, amit edzés után vissza is állít a szervezet, mivel iszol utána, de zsírt semmit nem éget. Nincs helyi zsírégetés, ez nem úgy működik sajnos, hogy betekerem valamelyik testrészem és lefogyasztja.:)

Szóval szálkásító diéta kell és maradjon az aerob mozgás a súlyzós mellett, majd lemegy hasról is a végén.

2012. máj. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És akkor ha már itt vagyok, rákérdezném hogy meddig érdemes alapozni, mikor lehet/kell/érdemes áttérni osztott edzésre? Mert most úgy néz ki, hogy minden másnap megyek edzeni, futás, aztán fekvenyomás, és utána súlyzós és a többi húzogatós gyakorlat.
2012. máj. 21. 19:40
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hónapig menjen az átmozgató teljes testes edzés heti háromszor. De mindig a súlyzós után legyen az aerob edzés, sosem fordítva.
2012. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hoppá! Hogy-hogy? (remélem nem gond, hogy eltértünk a témától, és nem új kérdést teszek fel ezért)
2012. máj. 21. 19:44
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok helyen le van írva, de a lényeg, hogy ha aerobbal kezded, akkor nem marad elég glikogén (izomban tárolt szénhidrát) a súlyzós edzéshez. A súlyzós edzés ugyanis szinte csak ezt használja. Viszont ha előbb súlyzózol, akkor a glikogént ezzel kiüríted így az utána történő aerob edzésnél már több zsírt égethetsz, mivel nem marad már más forrása a szervezetnek. De nem árt előtte egy kis BCAA vagy glutamin, hogy megőrizd az izmokat, mert abból is veszthetsz ha súlyzós után túl hosszú az aerob edzés.

Azután pedig mehet egy jó nagy adag protein turmix.

2012. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Rákerestem (igaz, miután feltettem a kérdésem), de elég vegyes válaszokat találtam, de most már megértettem a lényeget, és hogy nekem miért is lesz jó váltani. Viszont én nem élek a turmixok és az egyéb szerek adta örömökkel, próbálok mindent természetes úton megoldani. Egyrészt anyagi okokból, másrészt a szívemre szedett bétablokkoló miatt.
2012. máj. 21. 19:56
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem értem miért hívod szereknek, ez nem dopping, nem kox, csak sima kaja. Táplálék kiegészítők. Ugyan az, mintha megennél egy darab húst. Azt lehet enned? Akkor ezeket is. Teljesen természetesek, mivel tejsavóból vannak kiszűrve a tejsavó proteinek. Sima fehérjék, nem szintetikus cuccok. Edzés után sokat segítenek, mert hamarabb szívódnak fel, mintha szilárd kaját ennél. Na mindegy, te tudod, erről gondolom nem tudlak meggyőzni.:)
2012. máj. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha nem is lennének fenntartásaim, ott van a másik kettő ok... na de egyre közeleg a strandidő, sürget az idő, talán megállok a növésben, aztán kitudja :) Köszönöm a segítséget!
2012. máj. 21. 20:05
 10/17 anonim ***** válasza:

Szívesen, egyébként még annyit,hogy nem jössz ki olcsóbban otthoni kajával, számold ki. Ha veszel egy 2,3kg-os tejsavó proteint 10ezerért, az elég 2 hónapig, ha edzés után iszod.

Tehát kb 160 ft-ból megvan egy edzés utáni turmix. Ennél nem barkácsolsz olcsóbbat otthoni kajából és még rosszabb is lesz.:) Sőt, ha kevert protein veszel, pl power protein-t, akkor meg 100Ft-ból kijössz, mert 10ezerért 4kg-ot kapsz.

2012. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!