Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mekkora súlyt érdemes venni...

Mekkora súlyt érdemes venni kettlebell edzéshez?

Figyelt kérdés

Jelenleg 183cm, 80kg vagyok, 6 éve végzek nehéz súlyzós edzéseket heti 4 alkalommal, 2 évig egy erőemelő csapat tagja voltam. Elégedett vagyok az elért alkatommal és erőmmel, a további fejlődés mellékes a mostani szempontból.

Az utóbbi évben egyre kevesebb az időm hogy eljárjak edzőterembe és nemrégiben elkezdtem zsírosodni is, ezért arra gondoltam hogy kipróbálom a kettlebellt mert azt itthon is tudnám végezni és elég pozitív visszajelzéseket olvastam róla. Azonban mivel még nem volt ilyen fajta szerszámmal dolgom, fogalmam sincs hogy mekkora súlyt vegyek. Az izmaim és az ízületeim kissé elmerevedtek az évek során.

Kaptam egy kedvező ajánlatot egy 20kg-s kettlebellről, kezdésnek jó lenne ez, vagy sok?



2012. máj. 26. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A 20kg-osat nyugodtan megveheted.Emellett mindenképpen konzultálj RKC instruktorral is.
2012. máj. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ha kisebbel kezded akkor sincs gond, úgyis érezni fogod, hogy ez kevés és szép lassan tudod emelni edzésenként. Én 28 éves nő vagyok és 8kg-val kezdtem 1 hónap alatt elértem a 12 kg, mikor emeltem akkor éreztem, hogy már csak "lóbálom a súlyt", de max 16 kg-nál mondjuk én megállok, de egy férfi sokat kibír:)

Az edződ nem figyel ilyenekre? Ahova én járok ott folyton figyelnek minket és nézik, hogy kinek kevés vagy épp sok a súly a kezébe plusz még a mozgást technikát is nézik, ha meg valakinek nagyon nem jó akkor az egyik edző félrehív és csak veled foglalkozik addig ameddig nem fog jól menni és ez bele tartozik a 3havi bérletbe (25ezer forint).

2012. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jelenleg még nincs kettlebell edzőm, de mindenképp keresek a közelben egy profit és vele megnézzük hogy mit merre kezdjek. Rendes egykezes súlyzóból nem okoz gondot a 20kg-s súlyzó, de ahogy nézem a kettlebell gyakorlatok ennél összetettebb mozgásokat követelnek, ezért is kérdeztem hogy jó-e a 20kg-s kezdésnek.
2012. máj. 30. 23:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok itt az okos ember... De a magasságodból és a súlyodból egyáltalán nem következik, hogy edzhetsz-e 20kg-os súllyal.

Nem derül ki ugyanis, hogy beszűkült e a konditermi edzéstől a mozgástartományod stb...

Először menj le egy oktatóhoz, tanuld meg a gyakorlatokat és utána vegyél megfelelő súlyzót. Az utolsó előtti mondatból én arra következtetek, hogy kisebb bell-el fogsz kezdeni.

2012. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mizotya válasza:
Sternnel értek egyet, a kettlebell csalós egy jószág. Minden edzésen találkozni fogsz súlymániásokkal, de ne gondold, hogy a kis súllyal kevesebb vagy. Ex-erőemelőként furcsa lesz, de egy 16ostól is rendesen kikészülsz majd :D:D
2012. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azóta folyamatosan járok edzésekre, az első pár nagyon durva és furcsa volt, nem az ehhez fajta mozgáshoz voltam hozzászokva :D De nagyon jó, nem bántam meg hogy kipróbáltam!

2012. szept. 14. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!