Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha felváltva futok és gyalogol...

Ha felváltva futok és gyalogolok akkor az tényleg nem ér semmit fogyás szempontból?

Figyelt kérdés

Első 5km-em nevű edzést csinálom az edzesonline.hu-ról, mivel nem vagyok/ voltam gyakorlott futó így ezt a fokozatosan növő terhelést állítottam be magamnak célként, de még az 5-6.héten is x szer 8-9-10 percek vannak futásnak írva, és 1-2 perc tempós sétával váltogatva. Akkor ez most így nem ér semmit? futópadon futok, 9esen, gyaloglás 6oson.(km/h)

Azért kérdezem mert most olvastam hogy ez így nem jó mert 60 percen keresztül kellene hogy azonosan magas szinten legyen a pulzus.


2012. máj. 29. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kalóriaégetésre és az un. After burn hatás eléréséhez a legjobb az intervallum kardió edzés . Ez kb. 20 perces kardió, melyben felváltva követik egymást az 1 perces intenzív szakaszok a 90 másodperces lazább szakaszokkal. Így az edzés után is sok kalória fog felhasználódni (after burn), melynek egy része zsírból fog menni, ha diéta is van hozzá.
2012. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na megtaláltam a cikket is hozzá: [link]
2012. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elolvastam. Hát igazából tanácstalan vagyok továbbra is mivel épp azt írja hogy intervallumozni edzettebb embereknek való nem kezdőknek és hogy nagyobb a sérülésveszély a megterhelő szakaszokban..

most akkor mit is tegyek...én nem vagyok edzettebb meg haladó hanem inkább kezdő 3-4 hónapja mozgok intenzívebben.

Egyébként köszi a választ és a cikket is!!

2012. máj. 29. 22:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Kezd el 30 perc kocogással és ha edzettebb leszel tehetsz be néha intervallum kardiót is.
2012. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A zsírégetéshez aerob zónában kell maradnod futás közben, a pulzusod 125-135 körül legyen végig. 30 perccel kezd, olyan intenzitással, hogy még kényelmesen végig tudd futni. Ha jól megy növeld a távot, tehát akár 1 órát is futhatsz.

Mennyit szeretnél fogyni, hány éves vagy?

2012. máj. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De akkor ez a kezdőknek való edzés mégis miért nem így csinálja? (edzesonline.hu) nem tűnik nekem egy hozzá nem értő oldalnak...

Már fogytam sokat egyébként ezzel a futással meg néha tornával plusz étrenddel.

30 éves nő vagyok, 3 kicsi gyerekem van.

A fő bajom az hogy ha egyből így 30 perc kocogással kezdenék egy pár nap és tropára megy a bal bokám ( beödémásodik, fáj stb.) Tudom mert próbáltam és mindig így járok. Már lecseréltem a futócipőmet, bemelegítek előtte 5-10 percet, utána nyújtok 5-10 percet a súlyom se nagy hogy az terhelné az ízületet úgyhogy több ötletem nincs.

Annyira szívás amúgy mert imádok futni, de mindig így járok.

Úszás lenne jó tehermentesítés szempontból, de attól valahogy még sose fogytam életem során, illetve itt felénk nincs uszoda csak 30 km-re legközelebb így az egész sportolás több órát venne igénybe és nem tudom ennyi időre senkire se bízni a gyerekeket.

68 kiló vagyok, olyan 63-64 szeretnék lenni (176cm).

2012. máj. 30. 07:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Először kezdj 15-20 perccel, majd ezt tudod később növelni.
2012. máj. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!