Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészetet válasszs...

Melyik harcművészetet válasszsam utcai önvédelemre? Bővebben a leírásban írok.

Figyelt kérdés
Véleményem szerint kicsit nekem már sok a mítoszokból hogy az aikido használhatatlan meg ilyenek meg az hogy mondjuk más stílusokat istenítenek. Most én itt arra gondolok hogy az aikido-t miért lenne nehezebb elsajátítani mint mondjuk a jiu jitsut? Mindig a jiu jitsut javasolják meg azt mondják mma-ba nem működik az aikido. véleményem szerint az aikido mma-ba túl veszélyes. hisz szabályok sincsenek benne. meg most mondják ami véleményem szerint igaz hogy uchi deshinek kell lenni 8 évig aikidoba hogy használni tudd. és most 8 év heti két edzéssel akkor vajon mire megyek? körülbelül semmire? ha nyáron elkezdeném vagy szeptembertől nem látom sok valószínűségét a szóbeszéd miatt hogy 3 hónap alatt egy kicsit is megtudom védeni magam. mindkettő harcművészet vagy most lehet szó bármiről de miért olyan nehéz az aikidot akkor így elsajátítani? szeretnék komoly válaszokat kapni a kérdésekre komoly emberektől.
2012. máj. 29. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Thai box.

Szard le magasrol, ha valaki mást mondd!

Egyáltalán honnan vetted ezt a fa.sztagot, h aikido meg jiu?

2012. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem utcai önvédelemre ne harcművészetet tanulj, ha sietsz, mert az mindenképp évekbe fog telni, hogy használható szintre hozd. És a konkrét harc csak kis része az önvédelemnek.

Itt egy idézet Rory Millertől: "Jobb elkerülni, mint elfutni, jobb elfutni, mint lecsendesíteni, jobb lecsendesíteni, mint harcolni, és jobb harcolni, mint meghalni" El is olvashatod a könyvét(könyveit). Vagy úgytudom, hogy kravmaga edzéseken is beszélnek az ilyen elkerülős, lecsendesítős dolgokról. Ha nem lennél alapvetően jó "elkerülő" :D. De ettől függetlenül szerintem a harcművészet az egyik legjobb, amit sportként csinálhat az ember. Nem csak az önvédelem miatt, hanem azért, mert sokmindent fejleszt és élvezetes is, kivéve amikor fáj és szenvedsz:D. Hogy az aikidóra is kitérjek, szeritem ahhoz azért kell sok idő, mert arra megy hogy ne bántsa a támadót. Márpedig ha te valakit gyorsan harcképtelenné akarsz tenni, akkor az a leggyorsabb, ha olyan helyeken ártassz neki ahol fáj, sérül, vagy elájul. Nem pedig szépen arrébb teszed, majd udvariasan lefogod. De ha az Aikido tetszik nézd meg a Jujutsut,mert az az alapja és ott a harcképtelenné tétel a cél(vagy a halál). (Persze nem az mma-s jiu jitsura gondolok az más). Ha meg kocsmai verekdő gyorstalpalót akarsz, akkor a boxra szavaznék. Mert a jó ütés elég az ilyenekhez.

2012. máj. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez eddig k.urva kevés infó amit eddig kaptam de thai boxos köszi és az előzőnek is. további válaszokat légyszi.... több vélemény kell
2012. máj. 30. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem azt mondjuk, hogy haszna vehetetlen az Aikido, hanem azt, hogy itthon nem oktatják normálisan. Jiu Jitsutól (brazil) azért nehezebb elsajátítani, mivel az küzdősport, az Aikido meg harcművészet. De ez a silány oktatás nem csak az Aikidora jellemző, hanem a legtöbb harcművészetre. Pl.: csak szemináriumokon való vizsga, stb. Ezek is megmutatják, hogy itthon sokan csak az üzlet miatt oktatják az adott harcművészetet.

Önvédelemre meg amit jól oktatnak itthon Jujutsu, Wing Chun/Wing Tzun kung fu, Eskrima, Ashihara karate, vagy más karate stílus otthoni felkészülés mellett (ahol a sportot erőltetik azok felejtősek) amit ajánlani szoktam

Küzdősportok közül meg Box, Savate, ezek kombinálása szabadfogású birkózással.

Az ilyen önvédelmi rendszereket, hogy Defendo, Krav maga, stb. inkább hagyd, mert 99% pénz lehúzás az egész. Még max a kézitusa, ami jó az ilyen rendszerek között.

De mint előttem is írták, először mindig próbáld magad kidumálni.

2012. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia


Én már 3 éve Aikidozom. Bárki mondja, h használhatatlan nincs igaza. Az Aikido inkább lágyabb, a jitsu az sokkal vadabb erőszakosabb. Abban se értek egyet, h rosszul oktatják. Nagyon sok múlik a mesteren. Én egy 4. danos mestertől tanulok, egy kis faluban teljesen ingyen. Pár énnek el kell telnie, hogy meg tudd magad védeni. Én mindenképpen csak ajánlani tudom. Azért monják, h nehezebb tanulni, mert kell egy bizonyos fegyelem, kitartás hozzá. Pl a kis gyerekek (8-10 éves) sokkal hamarabb megtanul egy teknikát karatéban vagy judoban mint itt. Azért mondanám az Aikidot mert itt nincs verseny a harcművészetnek nem a versenyről kell szólnia, hanem önmagunk legyőzésében.(Ahogy O sensei gyakran mondta: ” Az igazi győzelem önmagunk legyőzése”.)


Szerintem mindenképpen az Aikidot válaszd ;)

2012. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért nehezebb megtanulni az Aikido-t mint a (japán) Jujitsu-t, mert a jujitsu még egyszerűbb, maximálisan a ha6tékonyságra megy. Ugyanakkor minél magasabb szintre jut valaki jujitsu-ban a mozgása egyre inkább "aiki" jellegű lesz. Erre azt szokták mondani, hogy az Aikido nem más, mint a Jujitsu legmagasabb szintje. És ezért is ilyen nehéz megtanulni, mert pont hogy a végénél kezdik el a dolgot. Ez kb olyan, mintha rögtön a drift alapjait tanulgatnád a kresz oktatáson. Ezenfelül az Aiikido szellemisége elég nehéz. A jujitsu authentikus, katonai harcművészet, így üzenete egyszerű: az ellenfél megölése, harcképtelenné tétele, elfogása (esetlegeden megkínzása). A mai erőszakos világban könnyebb ehhez igazodni, mint a szeretet tanához. Az előző válaszoló bizonyosan nagyon szerencsés, de sajnos magyarországon tényleg csak néhány mester van, aki jó Aikido-t oktat. A többi inkább csak japán társastánc, azért is kell 15 év, mire elsajátítod. Egy jujitsu, vagy egy jól oktatott aikido már alapszinten kamatoztatja magát 2-3 év után...
2012. jún. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!