Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik táncot...

Szerintetek melyik táncot válasszam?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta szeretnék újra táncolni.. 3 évig balettoztam alsóban, de nem szerettem. Anyukám szerint kecsesen mozgok és nem tudom eldönteni, hogy valami latin táncot kezdjek el tanulni, vagy hip-hopot.. én szerintem a hip-hophoz kell lazaság ami nálam nem nagyon van meg a zenéjét imádom viszont az öltözködési stílusom egyáltalán nem olyan, inkább nőies. Nem tudok választani mind a kettőnek imádom a zenéjét de nem tudok választani. Ti melyiket választanátok? 14L

2012. jún. 4. 18:15
 1/9 anonim válasza:

Én hip-hop ozok, igazából break elek (nem sok a különbség) és oda nagyon jól jön ha valaki hajlékony. A mozgást is meg lehet tanulni, szokni, de ez a balett reciproka. De épp ez benne a kihívás, ha valaki kecses is és laza is azt tisztelni fogják az emberek. Igaz eléggé nehéz, de meglesz a gyümölcse, csak a kitartás ami számít(: én 3 éve breakelek és nagyon szeretem, de B-girl el (lány breakessel) még alig találkoztam. Ebben is "különb" lennél másoktól. Szó ami szó én kipróbálnék a helyedben egy új, idegen stílust:D


15/F

2012. jún. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi,lehet kipróbálom.:)
2012. jún. 4. 21:30
 3/9 anonim válasza:

Első:


Nagyon nem kell megijedni, h úgyse bírnád stb.. A lányoktól nyilván nem azt várják el, h dobjanak el 40 trekket. A stílus ami számít: footwork, rocking, és néhány alap power: fejen forgás, helikopter. És ha tetszik és tényleg szereted akkor menni fog minden magától. 4 tanácsom van még aztán lelövöm magam mert elég sokat írtam:D.

1. A powert / trükköket ne kezd el egyedül tanúlni, a többit meg lehet próbálni videókról(:

2. Ha nem megy és nem tetszik ne erőltesd

3. Először alapokkal kezdj: támasztás, baby freez, cc, 6step

4. Sose szabad feladni!

2012. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi még1szer. :))
2012. jún. 5. 15:36
 5/9 anonim válasza:
En latin tancra jarok 3eve. A latinnak az alapja a balett es a noiesseg is nagyon fontos hozza. Mivrel en ezt csinalaom en ezt javasolnam de ha belegondolok a helyzetedbe azt mondom h sztem menj el egy -egy orara mindket stilusbol es amelyik jobban megtetszik elso benyomasra azt valaszd. Biztos mindkettonek vannak nehezebb es konnyebb reszei de amelyiket kozelebb erzed magadhoz sztem azt valaszd.. :-) am nem tom ugyan merrre laksz de bp-n es kornyeken tudok akar ajanlani is tarsastanc iskolat :-P
2012. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én is így voltam vele. Én végül latin táncra mentem el, és nem bántam meg. Szerintem is menj el mind a kettő órára, mert mindenki más, és még azt is javaslom, hogy ha valamelyik megtetszik, akkor esetleg több tánciskolát keress fel abban a stílusban, mert sajnos vannak helyek, ahol nagyon rossz az oktatás, és szerencsétlen tánctudatlan emberekkel elsőre megutáltatják az adott táncot, holott lehet, (sőt) hogy az oktatással vagy a tanárral van a gond. Próbáld ki mind a kettőt, és szerintem te dönts, mert neked kell érezned, hogy melyik illik hozzád igazán. Speciel kubai salsázom, és ahhoz is kell valamennyi lazaság, de ha odaadással csinálod, akkor lazulni is fogsz. Hiszen pont azért fogsz odajárni, hogy megtanuld. :) Remélem segítettem valamit.
2012. jún. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én is társas táncolok most kezdem a negyedik évet. Úgy kezdtem el táncra járni, hogy anyukám azt mondta (ők már jártak akkor táncolni apukámmal hobbi szinten) ki kéne próbálnom. Az egyik évben azt mondtam, hogy nem, majd a következőben már nagy nehezen belementem. Azóta is imádok táncolni és a balett nagyon sokat segít benne. (Én is balettoztam 5 évet). De én is azt tanácsolom, hogy nézd meg mindegyiket.
2012. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
én is társas táncot tanulok..:) Standard és latin irányban is.. bár a standard nem megy annyira, és nem is élvezem annyira, mert alacsony vagyok, és nem tudok olyan hosszút lépni mint a partnerem. Viszont a latint imádom.. :) Csak akkor ajánlom a társastáncot hogyha van egy barátod vagy valaki akivel jól tudod érezni magad és elszórakoztatjátok egymást hogyha kell...:) Táncoltam már olyannal huzamosabb ideig, akit nem igazán bírtam és csak úgy be lett osztva mellém, kínszenvedés volt... De egyébként nagy szerelmese vagyok a műfajnak, nagyon jó :D
2013. ápr. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 VivCatGirl válasza:
Ha társastáncban gondolkodnál, akkor mindenképp olyan tánciskolát javaslok, ahol nem csak egy műfajt oktatnak, hanem több különbözőt, mert ott sok dologba belekóstolhatsz. De partner nélkül tényleg nem a legjobb belevágni. Én sok műfajjal próbálkoztam a balett után, szinte mindennel, de én elég magas vagyok,így nekem a standard táncok mennek jobban, de minden csak rajtad múlik. Próbálj ki mindent, ami érdekel, és meglátod, melyik válik be. Biztosan rátalálsz a szenvedélyedre. :)
2014. jún. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!