Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészetet válasszam?

Fhenrir kérdése:

Melyik harcművészetet válasszam?

Figyelt kérdés
Üdv, leginkább tapasztalatokat várnék azoktól, akik járnak valamilyen harcművészetre. Küzdősportokról, és önvédelemre koncentráló rendszerekről kérlek ne írjatok, mert ezekben már valamilyen szinten kiéltem magam, illetve (valószínűleg) csinálni akarom a harcművészet mellett is amennyire időm engedi. A legfontosabb szempont: szeretnék valami olyat tanulni, ahol előbb-utóbb (inkább előbb) fegyveres dolgokat is tanulunk (pl. ninjutsu, aikido, kendo), és valamilyen szinten spirituális gondolatok is vannak mögötte. Az sem baj, ha vannak benne feleslegesnek tűnő, "f@szfényes" dolgok (ugrálások, stb. mint a kung-fu filmekben). És ismétlem nem utcai alkalmazásra kell, hanem leginkább hobbinak, szórakozásnak. Kérlek, olyanokat ne írjatok, hogy ez meg ez 6x jobb, mint az összes többi együttvéve, inkább saját tapasztalatot írjatok, és lehetőleg azt is, hogy hol tanítják az adott harcművészetet legjobban (budapesten belül (a borároshoz közel lakom, de hajlandó vagyok utazgatni), ha lehet honlapot is linkeljetek). Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 10. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát feladtad a leckét az igényeiddel. :)

Így első nekifutásra a ninjutsut javasolnám. Hatékony is, és vannak is benne látványosabb elemek, ugró és forduló rúgások, és elég sok fegyver használatát tanítja.

2012. máj. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, utána is olvastam egy kicsit a dolgoknak, itt a gyakorikerdesek-en eléggé lehúzzák, mert állítólag kevés jó oktató van. Ha esetleg tud valaki jó oktatót, ne fogja vissza magát a kommenteléssel.
2012. máj. 12. 00:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem űzöm ezt a harcművészetet, és nem is ismerek senkit személyesen, aki űzi, így sajnos a hazai oktatás színvonaláról nem tudok nyilatkozni. De szerintem Budapesten talán van jó oktató. Azt javaslom, nézz utána interneten, és nézz meg több edzést (ezt meg szokás engedni, illetve sok helyen van első alkalommal ingyenes próbaedzés), aztán válaszd azt, amelyik szimpatikus!
2012. máj. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!