Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás közben 10ből 8szor...

Futás közben 10ből 8szor folyamatosan szúr az oldalam/hasam a bal oldalon. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Szeretek futni, és időnként a kutyát is muszály elvinni ezért heti 3x - 4x szoktam menni futni, de szinte sose bírok rendesen futni, mert irdatlanul fáj az oldalam. Próbáltam már kevés bemelegítéssel, próbáltam 10perces bemelegítéssel, próbáltam azt, h előtte semmit nem eszek, iszok, de semmi javulás...Tudjátok miért lehet ez? Hogyan tudnám kiküszöbölni?


15/F



2012. jún. 4. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen gyenge a rekeszizmod. Fuss tovább rendszeresen, esetleg járj mellé úszni és majd kijavul.
2012. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ooh(: értem. Azt is próbáltam már amit mondtál, h azért is hajtom, de akkor ezt kell folytatnom!(: köszi a választ. De az miért van, h 1x fáj máskor nem?..
2012. jún. 4. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy ember állóképessége a pillanatnyi állapotától is függ. Én pl. hűvös időben (10°C alatt) szeretek és tudok legjobban futni. Régebben nekem is szúrt az oldalam, de ez mára megszűnt.
2012. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaid!!(:
2012. jún. 4. 21:43
 5/5 Snapette ***** válasza:
A légzéstechnikával lesz a baj. Rendszerint akkor fordul elő a szúró érzés, mikor kezdesz fáradni, és kezded kapkodni a levegőt. Hogy hány lépésre hány be és kilégzés van az embertől függ, miként az is, hogy orron vagy szájon lélegzik, de kilégzéskor mindig fújjad a levegőt, vagyis ürítsed a tüdőd amennyire csak tudod, magyarán: lélegezz mélyeket. A felületes, kapkodós lélegzetvétel okozza a szúró érzést.
2012. jún. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!