Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A gumikötelek erőssége kb...

A gumikötelek erőssége kb hány kilós súlynak felel meg?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a P90X-et és vannak benne súlyzós gyakorlatok, meg húzódzkodások...előbbire van fél kg-os tépőzáras súlyom ami eddig nagyon jól bevált és nem is tervezem cserélni, de a lakás kialakítása miatt utóbbit nem tudom kivitelezni. Olvastam, hogy ki lehet váltani gumiköteles edzéssel. De azoknak is különböző erőssége van ahogy nézem. Melyik hány kg-nak felel meg? A tépőzáras súlyaim nem szeretném cserélni, mert nem akarok ormótlan izmot felszedni a karomra, mert az szerintem nem nőies...de ugye egy irdatlan nagy hát se éppen az, ezért lenne fontos tudnom, hogy a gumikötelek erőssége hogy vezethető át kg-ba mert az alapján már be tudnám lőni, hogy melyik kell nekem :)

2012. jún. 6. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Készülj fel, hogy nagyon le fognak szólni néhányan!

1. Hacsak nem szedsz hormonokat, totális biológiai képtelenség, hogy ormótlan, nőietlen méretű izmokat növessz, még akkor sem, ha a lehető legnagyobb súlyokkal dolgozol, olyan nagyokkal, amiket épphogy meg tudsz mozgatni. A tested hormonális bázisa alkalmatlan rá.

2. A gumikötél nem váltja ki a súlyzót, esetleg kiegészíti. Pont ellentétes ugyanis a mechanikája, mivel a súlyzós gyakorlatokban a súly éppen a felső holtpont felé közeledve rónak egyre kisebb terhelést az izmokra, a gumiszalag pedig annál erősebben húz, mivel akkor van a legjobban megnyújtva. Ezért is szokták a kettőt együtt használni, azaz a súlyzóra gumiszalagot kötve kompenzálni a súlyzó hibáját, hogy egy ponton túl könnyebbé válik. Ugyanerre a célra szoktak még nehéz láncokat használni.

3. A fél kilós súly még viccnek is gyenge. SEMMIT SEM ér. Nem kell feltétlenül akkora súlyokkal edzened, amit még pont meg tudsz mozgatni néhányszor szabályosan egy gyakorlatban, de ennél lényegesebben nagyobb terhelést kell adnod az izmaidnak, különben semmit, de semmit sem fejlődnek.

2012. jún. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

látom te se érted a problémámat...


olvasgattam neten és a p90x húzódzkodó edzését ki lehet váltani gumikötéllel...nem a súlyzó használatot akarom kiváltani --> "A tépőzáras súlyaim nem szeretném cserélni"


amúgy meg szerintem azt az én dolgom megítélni, hogy milyen súlyokkal kezdem...nem fogok mindjárt több kilókat emelgetni...

2012. jún. 7. 01:23
 3/4 *Glissade* ***** válasza:

Oké, én nem szólok bele, hogy hány kg sullyal kezdesz, és nem fogom ugyanazt válaszolni amit előttem leírtak:)

Csak is kizárólag a kérdésedre fogok reagálni:)


De azt mellékesen megjegyezném, hogy a Dani, nem értette félre a problémádat!!!!


A gumi kötelet nem lehet súlyba átváltani, annál erősebb minél inkább széthuzod. Max csak minimális külömbség lehet a külömböző erősségüek között.

Szerintem ne csak egyett vegyél, hanem 2-3-mat. Majd kezd a leggyengébb kötélel, késöbb használd az annál kicsit erősebbet.

Súlyok közül, asszem a fél kg-os a legkisebb, tehát érdemes lenne kötélből is a legkisebbel kezdened.

2012. jún. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarsz több kilókat emelgetni? Ember, bevásárlásnál mit csinálsz? Csak kiflit veszel, mert a kilós kenyér már túl nehéz? Egyáltalán haza bírod vinni a bevásárlószatyrot, ha a fél kilókat elégnek érzed? A fél kiló valóban az égvilágon semmire nem elegendő, egyszerűen nem kapnak elég terhelést az izmaid, így csak az idődet pazarolod. Az "ormótlan izom felszedése", - ahogy már mondták előttem - nőként abszolút lehetetlen hormonkezelés nélkül, szóval emelgethetsz többtíz kilókat is, akkor sem lesz ilyen. Bár nem mindegy, ki mit nevez ormótlan izomnak... mert ahogy észrevettem, sok ember ingerküszöbe elég alacsonyan van ilyen téren, és egy normális alkatot letúlizmosoznak. Meg az irdatlan nagy hát... ne essél bele a kizárt közép érvelési hibájába. (Zárójelben megjegyzem neked, hogy tapasztalatból beszélek, az én személyes barátnőm 8-10 kilókkal szokott bicepszezni, és nincs "ormótlan" izma abszolút. Hanem gyönyörű.)
2012. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!