Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Karatéban mennyi idő alatt...

Karatéban mennyi idő alatt lehet feketeövet szerezni?

Figyelt kérdés
Ugy értem, hogy fizikálisan mit kell tudni hozzá, hány év intenzíven sportolva, hisz ez csak sport, egy karatés közelről sem kommandós vagy gyilkológép. Még az is érdekelne, hogy övvizsgán van-e küzdelem, hány ember ellen kell verekedn?
2009. júl. 2. 16:34
 1/4 anonim válasza:
34%

egy élet sem elég rá.

talán 10év után azt mondhatod hogy igen és valójában fekete öves vagyok. amúgy kemény sport, de minden szintje van. tehát nem rögtön 50fekvőt kérnek tőled, hanem annyit amit tudc+1et. mindennap 1el többet csinálc akkor az évvégére már 360al többet fogc tudni. a szó a rendszerességen van tehát tegyük fel hogy krva jó vagy 2-3év alatt megvan fekete öved. után nem jársz edzésre. rá 1évre az utcán megtámadnak akkor úgymegvernek hogy ihajj. az izmokat mindennap kell mozgatni, nem elég egyszer rágyurni.ha csak az öv kell akkor inkább hagyd. ha már a társaságért mész annak van értelme. inkább menj 1 bolt vegyél fekete szalagot és kösd magad köré. az elég.

2009. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen abban egyetértek az előttem szólóval hogy kb. 10 év, illetve az övért önmagában ne kezd el, mármint ha csak azért mész akkor úgyse lesz kedved végig csinálni mert hosszú út, de nem is a társaságért kell karatézni hanem hogy idővel mondjuk kék,vörös öv körül talán elkezded megérteni a karate szellemi részét is persze csak ha elég idős vagy hozzá mondjuk 17 vagy annál idősebb, illetve hogy testileg és lelkileg erősödj és idővel elképesztő akaraterőd lehet valamint határozottá is tesz,türelmessé és nem mellékesen kisajátíthatsz egy harcművészetet.


És hogy a konkrét kérdésedre is választ adjak igen van az övvizsgákon szabad küzdelem ami azt jelenti hogy minden technikát amit ismersz azt alkalmazhatod.

2009. nov. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
70%

en kb 5 ev alatt szereztemmeg a fekete ovet, es ez annak hala, hogy 18 evesen kezdtem karatezni, es gyorsan tanultam, mar keszulok a 2. dan-omra, ja 10 ev annak aki pl 6 evesen kezdi, mert akkor jateknak veszi fel, es az nem jo, ezert huzzak el.

A klubban sok olyan tag van aki 8 eve karatezik, es meg nem erte el a fekete ovet, en kesobb kezdtem, es megis lehagytam oket!!!

2010. febr. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
57%
2-3 év aladt lehetetlen elérni a fekete övet.. talán a kék-lila övig eljutsz annyi idő alatt de akkor is csak akkor ha nagyon jü vagy,,,, és ez nagyon ritka.. átlagba aki 2 éve karatézik narancssárga öve van kb..
2012. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!