Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Üdv! Tömegnövelést szeretnék...

Droidombre kérdése:

Üdv! Tömegnövelést szeretnék elérni (31F 80kg). Jelenleg heti háromszor úszok. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Emellett egy hónapja kezdtem fekvenyomni és kezezni egyelőre itthoni eszközökkel. Az étrendem eddig kb 150g proteint és 350g ca volt. Rendszeresen étkezem , napi 3-4x szilárd 1-2x tápkieg turmix. Az elmúlt egy hónap alatt stagnált a testsúlyom. Arra gondoltam talán rosszul eszek. Utánanéztem és kiderült, hogy legalább 200g protein és 480g ca kéne a szervezetemnek tömegnöveléshez mindezt min 3000 kalóriával mivel úszok rendszeresen.

A jelenlegi szilárd étrendemet képtelen lennék megnövelten bevinni, max folyékony formában.

A zavaró az, hogy először a hasam nő meg a (seggem?), más semmi.

Zöld jumbo-t próbáltam ki, vékony alkat vagyok, sosem híztam könnyen, ezért választottam ezt. Tovább 100 whey protein-al egészítem ki a fehérjebevitelt (hol edzés után jumbo helyett, hol estére éjszakai beépüléshez). Edzések előtt (úszás is) Attack-ot nyomok. Erősödni erősödök és mondhatni szálkásodom izmosodok de nem növök.


A kérdésem arra irányulna, hogy:


1. A tömegnövelésem azért nem sikeres mert "keveset" eszek? Tehát mindenképp legyen meg a min: 200g/480g/3300kcal?


2. Vagy mert másféle tápkieggel kéne pótolnom?


3. Vagy az úszás mellett a heti háromszori "gyúrás" nem olyan hatékony mint önmagában.


Az úszást nem szívesen adom fel. Heti egyszer még szoktam futni is, bár ez már komolyabb cardio és nem tudom beleférne e "gyúrás" mellett.



2012. jún. 7. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Keveset eszel illetve nem csak kezed és melled van ezért nem nősz.
2012. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért vannak ellentmondások; azt írod, hogy nő a hasad és a segged, de akkor, hogy szálkásodsz? A szálkásodás zsírvesztést jelent, közben nem nőhet hasad. Na mindegy nem akarok ezen megragadni.:)

Meg kell lenni a 200g fehérjének és az 500g ch-nak legalább, főleg ha hard gainer vagy, pláne ha még úszol is mellette. Zöld jumbo-t hanyagolnám még ha nehezen is hízol, válaszd a proffessional-t vagy egyéb olyat, amiben legalább 30% a protein.

Este pedig már nem kell szénhidrát és a tejsavó sem jó, legyen sovány túró, amiben lassan felszívódó kazein van.

100% whey-t pedig reggel nyomd a zabpehelyhez.

2012. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A hassegg-et úgy értettem, hogy korábban mikor szándékosan keveset ettem, apadt a hasam is. Viszont ahogy megnövelt étrenddel folytattam az úszást, elsőnek a hasam kezdett visszaállni.


Kösz az infot, akkor ezt az utat járom. Mindenképp teljes testet szeretnék edzeni csak még szoknom kell. Szerencsére a zJumbo már lassan elfogy így akkor áttérek másra.

1-2 hónapon belül pedig beírom ide a tapasztalataimat hogy másoknak is hasznos legyen mi lett az eredményem.


Köszi még egyszer.

2012. jún. 7. 20:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Oks, írd majd le mi változott.
2012. jún. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Üdv!

Pozitív eredmény.

83.4 kiló voltam ma reggel kelés után.


Megemeltem a napi táplálékbevitelt de csak június 12 környékétől lett rendszeres. Tehát mondahtom, hogy 3 hét eredménye a + 4 kiló mert akkoriban 79.4 voltam. Fura hogy tizedre egyezett :D


Láthatóan nőttem.


Az úszásból heti 2 alkalomra vettem vissza. De ezt 1-re vissza fogom venni, bár elvileg abba kéne hagynom tömegnövelés időszakára, lehet tesztelem.


Jelenleg új tömegnövelő port használok a megszokotthoz képest (Perfect Mass), mert elfogyott a korábbi (Volumass 35).

2012. júl. 10. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Az jó eredmény, de a túl gyors hízás sem jó, mert abból nem sok izom lesz.

A tömegnövelő Nature's best-es Perfect mass? Abban ha jól látom nem sok fehérje van. szerintem nem annyira alkalmas minőségi tömegnöveléshez. Maradj a 30% feletti fehérjetartalmú cuccoknál: Pl. Volumass 35, Jumbo prof, Dymatize hi protein gainer, BSN true mass, Gaspari real mass, Isomass extreme gainer, MHP up your mass.

2012. júl. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, natures. De kiegeszitem 100whey-el. Azert vettem mert ez volt keznel es meg maradt 100whey, igy kombinalhatom. Koszi a termekajanlasokat, utanuk nezek.
2012. júl. 10. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy jó, ha teszel bele proteint.:)
2012. júl. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!