Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit érek el azzal, ha boka-...

Mit érek el azzal, ha boka- és csuklósúllyal járok futni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 9. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
olyan leszel mint a songoku:P amúgy gondolom plusz súj, gyorsabb izomerősödés, de nem vagyok szakértő de nekem így logikus, amúgy nekem nagyon egészségtelennek hangzik...
2012. jún. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:
bizony ez elég egészségtelen,ízületeidnek nem fog tetszeni.
2012. jún. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát rövid távon nincs értelme, míg hosszú távon pedig káros? :/
2012. jún. 10. 00:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt éred el vele, hogy teljesen elrontod a mozgási formát, így nagyon hamar kinyírod az ízületeket.
2012. jún. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosan. Az ízületeidet feleslegesen terheled vele, összezavarod a tested amúgy természetes futótechnikáját. Zsírt nem égetsz vele jobban, mivel a futás esetén a tested talajtól való ellökése igényli főleg az energiát, nem a végtagjaid lendítése. Izmosodni pedig egy fikarcnyit sem fogsz tőle, mivel ahhoz nagy súlyterhelés kell, nem pedig kis terhelés nagy ismétlésszámon.

Tehát a konklúzió: Nem érdemes boka- és csuklósúllyal futni.

2012. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor azt hiszem hanyagolom. Van vmi ötletetek hogyan turbózzam fel (tegyen hatásosabbá) a futást?
2012. jún. 10. 16:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Intervallumos futás. Amikor futsz, sprintelj rá, amikor gondolod! Lehet ezt nagyon szabályozottan csinálni, de szerintem jobb és egyszerűbb, ha csak érzésre csinálod. Azaz amikor eszedbe jut, rásprintelsz, és addig sprintelsz, amíg jónak látod. Majd megint futsz/kocogsz, aztán egyszer csak megint sprintelsz, és így tovább. Ha így futsz ne fuss sokáig! Negyed óra bőven elég, de azt intenzíven!
2012. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!