Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzésterv hogyan?

Edzésterv hogyan?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék egy kicsit fogyni, bár nem vagyok túlsúlyos, de az alakom nem a legjobb, van rajtam zsír és ezt le akarom adni.

Étrendem már van, kalóriát-fehérjét-ch-t-zsírt számolok. Az edzésben viszont nem vagyok teljesen biztos.

Heti 3 futásra (3*10 km vagy ha kedvem van több is - egy ideje futok már) és találtam a közelben egész jó áron edzőtermet, oda járnék akkor heti 2-szer súlyzós edzésre. Plusz egy nap még valami "sportocska", tehát csak biciklizgetnék, görkori, kis úszás, ilyesmik, és egy pihenőnap. Ez így jó, vagy változtassak?

2. Mit csináljak súlyzúként? Találtam itt ezt az edzéstervet, ez megfelelő?

[link]

Vagy kérjek személyre szabottat, érdemes megkérnem ott egy személyi edzőt, hogy állítson össze nekem egy edzéstervet? Vagy ti tudnátok ajánlani valamit? A lábam izmos a sok futástól, különösen a vádlim, de a combom is, a felsőtestem viszont elég gyenge.

Előre is köszönöm a segítséget. :)


2012. jún. 10. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Nőknek nem javaslom az ilyen hosszú futásokat. [link] Inkább fuss úgynevezett intervallumos futással heti kétszer, sokkal hatékonyabb! Nézz utána ennek!

2. Kétlem, hogy a futástól igazán izmos lenne a lábad. Az általad mutatott blog edzéstervét eléggé amatőrnek találom, nem javaslom. Kezdetnek végezz guggolásokat nagy súlyokkal, és csak azt! Nem, nem pár kilós súlyzókkal meg vizespalackokkal, hanem rendes rúdsúlyzóval a nyakadban, eleinte kisebb terheléssel, hogy megszokják az ízületeid, majd minél nagyobb súllyal! Kezdetnek csak a guggolás is elég, hogy fejlődj. Igen, még a felsőtested is. [link]


Hajrá!

2012. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tudnám, miért így tördelte a rendszer a válaszom... :)
2012. jún. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!