Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet két különböző súlyú...

Tojasleves kérdése:

Lehet két különböző súlyú kettlebellel szakítani egyszerre?

Figyelt kérdés

Dupla kettlebelles szakítást akarnék csinőálni, de csak 2 különböző súlyú bell áll rendelkezésemre.

Ha váltogatom mondjuk 10-esével a súlyokat jobb és bal kéz között az éri?



2012. jún. 16. 12:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Elvileg semmi akadályát nem látom. Kicsit jobban meggyötri a stabilizáló izmokat, ami még hasznos is. Igyekezz közel ugyanannyi ismétlést csinálni mindkét oldalra! Azonban duplakezes szakítással csak akkor érdemes foglalkozni, amikor egykezesben pár pro vagy.
2012. jún. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Lehet, de veszélyes, nagyon kevés embernek van hozzá megfelelő vállmobilitása, illetve kevés embert látok, aki elég jól szakít egy bellel... Neked 1-el már tökéletesen megy?

Összességében azt mondom, hogy sokkal veszélyesebb a dolog, mint amennyi pluszt ad az edzésedhez.

2012. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

igen, konzultáltam már több emberrel is, és arra jutottam, még pihentetni kell a dolgot.

Vállmobilitással, erővel nincs gondom, technika rendben van, de be kell vezetni egy kis fokozatosságot, elkerülendő a túlterhelés.

2012. jún. 25. 10:07
 4/17 anonim ***** válasza:
Pavel pont a kettlebell visszatér elején ad egy jó tanácsot "tartsd meg a kurv@ vasalódat". Magyarra fordítva amíg nem megy a 10 perc alatt 200 szakítás 24 kg-os kettlebellel ne is álmodj a 2 belles gyakorlatokról.
2012. jún. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Na igen, de azt nem tudhatja Pavel, hogy én szegény csóró kölyök az 52 kilómmal a 24-es bellt egész nehezen stabilizálnám szakítás közben, ugyanis ez már a testsúlyom majdnem fele.Pavel azt is írja, hogy mi a "nehéz" az relatív

inkább a testsúlyodtól függ, mint az erődtől.

Szóval én 16-os bellel, ha megcsinálok 200 szakítást 10 perc alatt, akkor felkészültnek érzem magam, hogy két 12-essel elkezdjem a dupla szakítást. majd egy kicsit késöbb...

2012. jún. 26. 09:53
 6/17 anonim ***** válasza:
Van benne ráció, amit mondasz. Szerintem, hogy biztos legyen a dolog, menj fel 16 kilóssal úgy 250-ig, és utána állj csak neki a dupláknak!
2012. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
mármint 10 perc alatt 250-ig? Ahogy érzem 200 felett mármár a minőség rovására megy a mennyiség. inkább megcsinálok 200-at, de azt mind jól, mint 250-et amiből 30 hibás.
2012. jún. 27. 08:36
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát csináld mind a 250-et szabályosan!
2012. jún. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 kolcsi ***** válasza:
Szerintem sem igazán célszerű két különböző súllyal. Meg ha már kétkezes gyakorlatokat akarsz, akkor nem biztos, hogy a szakítással kéne kezdeni. Előbb menjen két kézzel a deadlift, clean, press, high pull. Ezek jól felkészítenek a kétkezes szakításra, mert ahhoz baromi erős és stabil alátámasztásra (derék, lábak) van szükség.
2012. júl. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Rajta vagyok, köszönöm, nemsokára törlöm a kérdést.
2012. júl. 7. 00:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!