Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Zsírégetést vagy edzést...

Zsírégetést vagy edzést először? Vagy egyszerre?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, van rajtam egy kis felesleg (180 cm, 92 kg) és nem tudom mihez kéne kezdenem. Itthon gyurok, van több 10 kilós súlyom, egy 30asom (úgy értem külön, ha a rúd mindkét végére felkerül egy 30as, az már 60). Szóval totál kezdő vagyok, 2 hete csinálom, csigával is. Azt mondják megvan az alkatom ahhoz h szépen kidolgozzam magam. Viszont nemtudom h jó lesz-e csak edzés, vagy fogyókúra is kéne? Vagy egyszerre? mit tanácsoltok? egyébként vega vagyok, állati fehérje, szénhidrát kizárva.

2012. jún. 7. 11:58
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja és porokra nem szeretnék költeni, tisztán akarok gyurni! A zavaros fogalmazásért meg bocs.
2012. jún. 7. 12:00
 2/21 anonim ***** válasza:
a "porok" tiszták, nem csalás, de amig nem eszel rendesen mindegy is. amúgy utána kell a zsírégetés.
2012. jún. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 dirtboy ***** válasza:
2012. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de ha állati fehérje (oké valamilyen szinten lehet pótolni, szójával pl) és szénhidrátot nem eszel, akkor te tulajdonképpen min is éltél eddig?
2012. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Egyszerre nem tudsz zsírt égetni és izmot növelni naturálban, mert az egyikhez szálkásító diéta kellene a másikhoz pedig tömegnövelő étrend. Tömegnövelés kellene először, ha nincs sok zsír és utána ha van már elegendő izom, akkor lehet (érdemes) leszálkásítani. Viszont a tömegnövelő étrendben a fehérje 2-2,5g*testtömegkg a szénhidrát pedig 5-6g*testtömegkg, amit vega létedre elég nehéz lesz összehozni, szójafehérjével kipótolni az étrendet.
2012. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de még a kérdésre - h fogyó kell.e vagy csak gyúrás - választ nemigazán kaptam.

Figyelj, az állati cuccot úgy értem, h vegetáriánus vagyok gyerekkorom óta, ezt úgy kell elképzelni h húsokon kívül mindent megeszek. És nem, a tojás és tej bár állati eredetű de nem hús!

2012. jún. 7. 12:36
 7/21 A kérdező kommentje:

Montez köszi :) Ne nézzetek hülyének, de grammokat h lehet számolni? XD most egy tányér (ez is lehet eltérő) rizibiziben mennyi fehérje és szénhidrát lehet?

Mégegyet! Lehet tömegnövelés ha nincs sok zsír... és azt h dönthetném el h sok zsírom van-e? testtömeg index pl?

2012. jún. 7. 12:41
 8/21 anonim ***** válasza:

Mindent nyersen számolunk és mérünk tápanyagtáblázat alapján. [link]

Fenti linken vannak mintaétrendek is.

BMI táblázat semmit nem ér, mert nem veszi figyelembe, hogy mennyi a zsír. A legjobb a tükör, odaállsz elé és megnézed, hogy mennyire vagy zsíros.:) Ha nincs túl nagy zsíros hasad ami zavar, akkor mehet a tömegnövelés, eleinte heti 3 súlyzós edzéssel. : [link]

2012. jún. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
én soha nem értettem, hogy a vegetáriánusok mért nem esznek húst..ez nálad szüleid nevelése vagy valami hasonló? na mindegy kiemelkedő eredményekre ne számíts \így is lehet elérni eredményeket de nem olyan hatékonysággal\
2012. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 dirtboy ***** válasza:

/És nem, a tojás és tej bár állati eredetű de nem hús!/


tejet nem is kéne innia annak aki edz.

2012. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!