Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » BCAA helyett fehérje?

BCAA helyett fehérje?

Figyelt kérdés

Helló!

Lehet, hogy oltári hülyeség lesz a kérdésem, de mivan ha diéta alatt BCAA helyett 1 adag fehérjét iszom?

Mert azt néztem, hogy egy 25grammos fehérje turmixba kb. ugyanannyi, ha nem több L-leucin , Isoleucin, ill. valin van.

Vagy nem lehet azzal helyettesíteni?


2012. jún. 17. 22:14
 1/7 dirtboy ***** válasza:

nem teljesen lesz ugyan az de mivel van aki nem is szed bcaat szálkásításkor hanem csak protein megy ezért nem dől össze a világ egyetem ha bcaa helyett egy plusz adag protein megy.

milyen proteinre gondoltál,melyik termék?

remélem tejsavó.

2012. jún. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hello!

Power prora gnodoltam, mivel amúgy is azt iszom. Tudom, h kevert, de Nekem bejött edzés utánra is, növök tőle.

2012. jún. 18. 05:37
 3/7 anonim ***** válasza:

A power protein nagy mennyiségben szóját tartalmazó protien. A minőségi whey proteinek tartalmazhatnak kb 20%-ban BCAA-kat. Sőt vannak kiemelkedően jó proteinek, amelyek plussz hozzáadott, szabadformályú BCAA-kal is ki vannak egészítve.


Nem keverendő össze a proteinben lévő BCAA-kat a szabad formájú BCAA-kal. Sőt az észterezettekkel aztán végképp nem.


A másik lényeges elem az L-leucin, hiszen ő az izomfehérjeszintézis megindítója,teháh nem lényegtelen hogy egy proteinben mennyi van belőle.


Nem csodálkozom azon, hogy sokan használják a WheyC6-ot

[link]

...mivel igen magas (18g) a L-leucin értéke.


Nem csoda, hogy az alap 2:1:1 arányú BCAA-k mellett egyre több 8:1:1 arányos BCAA-k is kaphatók. Sőt egyesek nem véletlenül alkalmaznak 5g L-leuicint/adag.



Aztán leucin metabolitja a HMB, mint az izom lebontását gátló, de közben zsírt bontó is érdekes alternatíva.

2012. jún. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hűű, köszi ezt a korrekt magyarázatot!


Még egy kérdésem lenne, a body.builderen a "diétás nap" című cikkben azt írták, hogy csak súlyzós edzés elött, ill. után együnk szénhidrátot. De a mintaétrendekben, minden étkezés mellé ír egy kevés ch-t is a fehérje mellé. Melyik a jobb?

2012. jún. 18. 08:29
 5/7 dirtboy ***** válasza:

nem mindegy hogy milyen ch-t ír.

ch reggeltől estig kell enni attól még hogy valaki fogyókúrázik.

annyi hogy kisebb menyiségben mint ha tömegelne és a gyors ch-ket kerülni kell olyankor.

2012. jún. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kösz jól esik a dícséret!!!!


Nem kell teljesen szénhidrát mentes táplálkoznod. Egyél puffasztott rizst, rizst vagy zabpelyhet, hajdina, lencse, stb... Tehát olyan szénhidrátot kell választanod, ami lassú, így elkerülöd a hirtelen, nagy inzulintermelődést. Így nincs zsírelraktározódás. Tápkieg esetén mondjuk Palatinose.


Természetesen léteznek szénhidrát lerakódást gátló tápkiegek is.



Gondot fordítanék a telítetlen zsírsavakra!!! Omega, lenmagolaj, MCT!!

2012. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem ír semmilyen ch-t, csak csirkemellet brokkolival, abban elhanyagolható mennyiségű szénhidrát van szerintem.

És edzés elött-után kiemeli, h barnarizs és csirke az az étkezés.

Én úgy terveztem, hogy lencséből és rizsből fedezem a ch-t.

Tehát akkor osszam el, a 6 étkezésemre?

2012. jún. 18. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!