Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a kyukushinkai...

Igaz, hogy a kyukushinkai karate lófingot sem ér?

Figyelt kérdés

járhat az ember évekig, évek mire eléri pl. az 5 kyu-t, egy rakás pénzzel lehúzzák addig az évek alatt az embert, miközben mást sem tanul, mint combost rúgni, csusszanni, meg egyenesen ütni, meg talán a vizsgákra kötelező kata-kat, de hogy azt meg minek, meg mire jó azt véletlen sem mondják el

az "edzés" 90%-a bemelegítés majd az azt követő erőnléti gyakorlatok, de arra könyörgöm, mi a ____ kell ennyi pénzt kifizetni? a maradék 10% csusszanás ezt kombinálva ütéssel stb.

egy 1 hónapja dzsúdózó kissrác kivágott mint a taknyot, pedig fiatalabb és gyengébb volt nálam valamivel

egy fejrúgást sem tud kivitelezni egy 5 kyu-s, akkor meg mi értelme? annyira lassú a fejlődés, hogyha valaki 10 évig jár, akkor is péppé veri egy fél éve dzsúdózó kismajom


2012. jún. 26. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez önmagában nem igaz. Nem a stílussal van a baj, hanem azzal, hogy erőltetetten populárissá tették, és emiatt sok helyen rendkívül alacsony szinten tanítják, aminek valóban sokszor az az eredménye, amit leírtál. Jó helyen jó tanár által megfelelően átadva viszont egy kifejezetten magas harci értékkel bíró stílusról beszélhetünk.
2012. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem van néhány kyo-s versenyző haverom, és bár technikailag nem túl cizellált a stílusuk (enyhén szólva :D), de kemények, mint a kő.


szal nem mondanám, hogy lófingot sem ér.


De az kétségtelenül igaz, hogy egy Thaibox edzésen sokkal gyorsabban lehet fejlődni. (nincsenek katák, sok sparring)

2012. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mit tartasz lényegi eredménynek. Én kisebb koromban 8 évig karatéztam, sérülés miatt hagytam abba. Soha nem tudtam volna megverni egy utcakölyköt jó eséllyel, mert élesben nemigen küzdöttem, de pár dologra nagyon jó volt a karate. Egyrészt elég komplex mozgás, minden porcikádat megmozgatja (nem sok ilyen van, hidd el). Másrészt jó általános erőnlétet és állóképességet ad. Harmadrészt ad némi lazaságot az ízületeknek ha jól csinálják. Végül pedig ad egy kis szellemi hátteret is. Szóval ha csak verekedni akarsz, akkor bizony jobb választások is vannak a karate helyett (ez csak egy általános észrevétel, biztos vannak kivételek), viszont ha nem az a cél, hogy a legjobb verekedő legyél, akkor mint sport nagyon jó.
2012. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

igen, csakhogy ez önvédelem lenne elméletileg, ha pedig sportolni akarok, akkor sportra jelentkezek

viszont önvédelmi alap 0, maximum utcán annyit ér, hogy valami minimális erőnlétet ad pluszba

2012. jún. 26. 11:25
 5/10 anonim válasza:
100%
Ez erősen függ az edzőtől. Én kb. január óta járok és tudok rúgni fejre is a kata -kat megbeszéljük, van hogy minden lépést részletesen átbeszélünk, harcba visszük, majdnem minden edzésen van technikai rész. Szóval én még kezdő vagyok de sok mindent tanított és a fájdalomtűrésem is nagyobb lett.
2012. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Na, ezt kikérem magamnak "dzsúdózó kismajom" :)

Viccet félretéve, 10 éve cselgáncsozom, a kyokaratet nemrég kezdtem el, így nekem elég jó rálátásom van a dologra. A karate edzések elég kemények, de nem közelítik meg egy judo edzését. Ezenfelül a judoban sok dobásnál nem sokat számít az ellenfél súlya.

Egyébként szerintem a srác ,akit írtál nem egy hónapja judozik, mert az első hónapokban az eséseket tanulják az emberek.

2012. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez így nem feltétlen igaz amit írsz. Persze vannak olyan klubok ahol csak a pénzre mennek. Viszont vannak olyanok ahol tényleg nagyon minőségi edzés folyik. Én 3 éve kezdtem el kyozni. Nagyon rossz állóképességem volt /nem tudtam fekvőt nyomni 100méter futás után kifulladtam/ Ma már helyből akármennyit kinyomok és heti több alkalommal 7 km-eket futok. És jelzem 2009 júniusában kezdtem karatézni augusztusba meg már szórtam a fejrúgásokat.
2012. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Mi a célod a karateval? Ha csak az önvédelem, földharc akkor válasz mást. Ha inkább harcművészet/sport része is ahol vannak különféle rúgások, ütések és életszerű sparring, sőt akár önvédelem, törések akkor ITF TKD. Én csak a Pest közeli klubokat ismerem de nagyon jó mesterek vannak. Nem arra mennek, hogy jól lehúzzanak aztán viszlát majd lesz valami.
2012. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha önvédelmet akarsz, akkor lehet, hogy a többi sem fog túl sokat érni.


Általában nem úgy támadnak meg valakit, hogy "na figyelj, én most bántani akarlak, készülj fel". Hanem csak leütnek hátulról, vagy 5-en mennek rád, és mire csinálnál valamit, a földön feküdsz, és rugdosnak.

2012. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NagyonGonosz ***** válasza:
Szerintem a legtöbb esetben a támadások kötözködéssel, állj már meg egy picit, adjál már egy cigit, jaj add már ide a telefonod szeretnék felhívni valakit-tel kezdődik.
2012. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!