Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van valamilyen tapasztalata...

Van valamilyen tapasztalata valakinek az Expedicio márkájú Pegazus 3 személyes sátorról? Vélemény? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Magyar oldalakon semmilyen infót nem találtam.


--> [link]



2012. jún. 26. 11:00
 1/1 balaci válasza:

Tavaly nyáron én sem találtam infót, de megvettük, mert kellett. Előtte sima multinál vásárolt iglu sátrakat használtunk,de kinőttük. Most már hárman vagyunk babával, kellett a több hely, de nem akartunk túl sokat rákölteni, mert nem megyünk a Himalájára (ezzel).

Ezt a sátrat nemigen lehet egyedül felállítani, az első sikeres próbálkozás után érdemes színekkel megjelölni, hogy melyik rúd hova megy, mert egyforma vastagok, de nem mindegy, melyiket hova teszed. Ha jól ki van feszítve, akkor nincs vele gond, szépen áll, minden a helyén van.

Nagy hiba, hogy a hálótér anyaga alul is ugyanolyan vékony, mint felül, ami nagy szívás, ha pl. esős napon kell sátrat verned. Ezt az első sátrazás előtt én egy 2x3 méteres takaróponyvával (nem tudom, mi a pontos neve) kompenzáltam, mezőgazdasági boltban érdemes venni, mert ott a legolcsóbb, de semmiképp sem nagy sportáruházakban, mert kb dupla áron adják a vékonyabbik fajtát. A sátor hordtáslájában bőven elfér ez is. Hegyen sátrazva elég durva mannyiségű pára csapódott le belül, de nem csöpögött a nyakunkba, és ez a hálófülkét nem érintette. Mivel a sátor sötét, nyári napon elviselhetetlenül meleg, ugyanakkor a két oldalra nyíló ajtó jól szellőztethetővé teszi. Érdekes, hogy az ember keresztben elfordítva fekszik benne, de így talán még praktikusabban pakolható. Varrási minőség rendben, de nyilván nem egy örök darab. Ha évente 2-3 hétvége plusz vízitúra a szokásos, akkor felesleges drágább sátrat venni. Stabil, könnyű, és a szél ellen is elég jól véd a kialakítása miatt. fontos a jó feszítés, anélkül összedől, tehát aki sziklán vagy homokon sátrazik, annak erre is kell gondolni. Nincs mit megbánni rajta, ár-érték arányban verhetetlen a piacon.

2013. jan. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!