Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekvenyomás 35 kg-al?

Fekvenyomás 35 kg-al?

Figyelt kérdés
Egy 15 évesnek elég fekvenyomni 35kgal,hogy jól fejlődjön a mellizom ? Tudom,hogy a táplálkozás is közrejátszik,de a megfelelő napi fehérje bevitel megvan.

2012. jún. 27. 00:15
1 2
 1/13 dirtboy ***** válasza:

nem a kilók számítanak,annyival edz amennyivel szabályosan meg tudsz csinálni 6-12ismétlést


a táplálkozás meg nagyon fontos,és nem elég ha csak a protein van meg,a többi tápanyagra is figyelj.

2012. jún. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szeretném,hogy a mell izmom fejlődjön. Például milyen tápanyag még a proteinen kívül ?
2012. jún. 27. 00:21
 3/13 dirtboy ***** válasza:

-szénhidrát

-telítetlen zsír

-rostok

-vitaminok és ásványi anyagok

2012. jún. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oké, ezekkel tisztában vagyok,azt hittem olyan tápanyag amiről nem tudok és megijedtem.Köszönöm,ezek meglesznek.
2012. jún. 27. 00:23
 5/13 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném kérdezni,hogyha erősödöm és a 35kg kicsit könnyebb lesz akkor ha növelem a sorozatszámot ugyanúgy fejlődésre késztetem a mell izmom vagy olvastam valahol,hogy a könnyű súllyal ismétlés izom leépüléshez vezet ? :S
2012. jún. 27. 00:27
 6/13 anonim ***** válasza:
baromságo olvastál. Ronny Coleman pl 30-as ismétlésekkel tricepszezik. Én meg ezt olvastam valahol :)
2012. jún. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem,ezek szerint akkor baromság ez az izom leépülés ha kis súllyal nagyobb sorozatszámot hajtunk végre.
2012. jún. 27. 00:31
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem igen.
2012. jún. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jún. 27. 00:34
 10/13 anonim válasza:
Ha a célod az izom keresztmetszetének növelése, akkor nagyobb súllyal edzz kevesebb ismétlésszámmal. Ez az összes izmot bevonja a munkába, effektíve nagyobb lesz az izom fehérjeszerkezetében keletkező mikrotraumák mennyisége. Ezzel szemben a sok ismétléssel az izmok idegi "huzalozása" fog javulni. Pl. aki meg tud csinálni 200 fekvőt ugyanolyan "izmos" (kinézetre) mint aki 50et meg tud csinálni. Ezzel szemben egy testépítő lehet, hogy csak 30 fekvőt tud megcsinálni, de az 70 kilót is kinyomja fekve és ez az izomtömegén is meglátszik. Remélem segítettem. Olvassátok el a Sárga Kapszulát!
2012. jún. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!