Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik lenne...

Szerintetek melyik lenne jobb? Fehérje edzés után, vagy aminosav tabletta előtte/közben?

Figyelt kérdés
2012. jún. 29. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Fehérje edzés után nagyon fontos + ha tömegelsz akkor ahhoz kell még gyors ch.

ha van plusz lóvé, akkor mehet aminosav is előtte, közben, de az utána lévő tejsavóprotein fontosabb.

2012. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valóban edzést követően egy minőségi, gyors felszívódású protien, melyben magas EAA és ezen belül magas L-leucin tartalom van + szénhidrát, esszenciális szírsavak a legjobb emgoldás az izomtömegnövelésére. Ezzel együtt beindítjuk a fehérje-oxidativ testenzimeket is. Ha az a protein nem megfelelő mennyiségben tartalmaz EAA-at (BCAA, L-Leucin) b@aszhatjuk az egészet. A várt eredmény nem fog bekövetkezni, vagy igen csekély eredménnyel hosszabb távon.


Az l-leucin is egy szuper hatékony, inzulinszint módosító, a fehérje egyenlegre, a protein szintézisre, és a fehérje lebontó folyamatokra vonatkozó pozitív hatásait tekintve.


Az edzés ELŐTTI aminosav/fehérje bevitele egy lehetőség, hogy az izomzatépítő folyamatok már az edzés alatt elkezdődjön, és nemcsak az edzés utáni kiegészítők beszedésének időpontjától.

2012. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:


Egy márkás (biotech nitro pure whey gold) tejsavó fehérje megfelel szerinted?


Amúgy az aminosavakkal szerintem nem vagy képben.

2012. jún. 30. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:

2. válaszoló:


Egy márkás (biotech nitro pure whey gold) tejsavó fehérje megfelel szerinted?

Amúgy az aminosavakkal szerintem nem vagy képben.



Mi alapján ítélted meg, hogy nem vagyok képben az aminosavakkal kapcsolatban? Részletesen kifejtenéd?

A magyar biotec-et soha nem használtam. Ezért véleményt erről nem tudok mondani. Amit a gyártó termék info közöl csak azt tudom róla. 73%-os wpc és wpi alapanyagú termék. Aminoprofilt nem látok. 7db E jelzésű adalékanyagot tartalmaz.

[link]


Annyi észrevételem van. Amikor lemegyek az élelmiszerboltba vásárolni az olyan termékeket amik 3-nál több E betűs adalékanyagot tartalmaznak, részemről a polcon maradnak.

2012. júl. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1. edzés közben is lehet szedni, mivel a kis aminosav tabletták gyorsan felszívódnak

2. edzés közben nincsen izomépítés

2012. júl. 1. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Edzés közben nincs izomépítés az igaz, de az edzés előtti és közbeni bcaa megakadályozza az izombontást, szóval olyankor is van értelme, de ez inkább szálkásításkor fontosabb, mikor kevés a ch. Mert tömegeléskor elég ch van mindig arra, hogy a szervezet ne az izomfehérjékből akarjon energiához jutni.
2012. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Montez:


Igazából tömegeléshez is jó az aminosav. Legalábbis én úgy éreztem, hogy jobban fejlődtem, mikor aminosavat szedtem.


Azért gondolkoztam a fehérje és aminosav között, mert edzés után úgyis eszek. Persze azt még meg kell emészteni, de nem lehet sokkal rosszabb, mintha fehérjét szednék. A BCAA aminosav kiegészítők pedig segítenek az izomépítésben és gátolják az izomlebontást(anabolikus állapot fenntartása, és katabolikus állapot csökkentése).

2012. júl. 2. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!