Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mért mondják, hogy sportolás...

Mért mondják, hogy sportolás után ne üljünk le?

Figyelt kérdés
Vag yne rögtön, ne feküdjünk le? Mi ennek az oka? Vagy csak egy tévhit?
2009. júl. 9. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért,mert ellazulnak és ha megint elkezdessz mondjuk futin akkor...

Érted nem?

2009. júl. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én focizok és mikor már ki vagyok fulladva és kihagyok vmit vagy mellélövöm mindig lefekszem vagy leülök a fűbe egy 5 másodperce kb. és utána bírom tovább:D
2009. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hogy közbe mért ne ülj le:) Hanem akkor, amikor teljesen befejezted. Aznap, amikor már nem akarsz mozogni. Szokták mondani, hogy még ne üljek le, sétálgassak, vagy bármi, csak ne üljek/feküdjek le egy ideig. Miért?:)
2009. júl. 10. 10:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyujtasra gondolnak.. Ha pl futsz 10 km-t es azonnal leulsz, nem nyujtasz, akkor lesz izomlazad boven, sott.. akar meg serules is lehet belole..
2009. júl. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet, hogy tényleg ezért:)
2009. júl. 11. 09:37
 6/6 csatárbifsztek ***** válasza:

a pár perces levezető szakasz két célt szolgál:


-segít az izmokban felgyűlt metabolikus melléktermékeket lebomlasztani, mert a véráram sokkal könnyebben elszállítja ezeket onnan, ha nem vagy teljesen inaktív. ezzel - mint azt írták előttem is - megelőzhető vagy csökkenthető az izomláz, elkerülhetőek az izomgörcsök.

-a szívnek könnyebb az izmokba áramlott vért visszapumpálni a központi rendszerbe (sportoláskor ugye a testben keringő vér redisztribúciója, azaz újraelosztása történik, a vér a munkát végző izmokba áramlik).

ha sportolás után azonnal abbahagyod az izmok dolgoztatását és leülsz/lefekszel, a szívnek nagyobb munkát jelent, hogy visszapumpálja a vért az izmokból. ez hosszabb távon nem tesz jót se a szívnek, se a cardiovascularis rendszernek.


a nyújtást is azután végezd, hogy tartottál néhány perces levezető szakaszt és a szíved visszaállt a normál vagy közel normál ritmusra.

a sport jellegétől függően a levezetésed álljon a végzett fő mozgásformákhoz hasonló gyakorlatból/gyakorlatokból, csak alacsonyabb intenzitással (futásnál pl tempós séta, majd séta és csak ha megnyugodott a szíved, azután nyújtás)

2009. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!