Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 1 éjszakás vadkempingezéshez...

1 éjszakás vadkempingezéshez mennyi víz szükséges? Aki szokott túrázni és nem áll meg minden boltban vízért az hogyan oldja meg?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy hegytetőt de akárhogy számolom a víz lesz a legtöbb teher. Innivaló, 35 fok, legalább 2liter, +elmosni ezt-azt, +tűzre, +mosakodni kicsit, két személyre.

Nyáron több napos túrát is tervezek, de még nem jöttem rá hogy lenne kényelmes hogy ne kelljen a vizet cipekedni, és ne is kelljen naponta kétszer boltba menni. Valakinek tapasztalata?


2012. júl. 3. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

tűzgyújtást kerüld szerintem asszem még tart a tilalom, meg mihez is kellene csak nem akartok bográcsolni az út szélén.

Innivalón kívül 1 éjszakánál elég 2 liter átmosni nagyjából magatokat, több napos túrán meg kutakból vagy háztól kérnék vizet

2012. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van, a településeken vannak közkutak, az erdőben források. Ha nagyon ügyes vagy, akkor fél liter vízzel is le tudod magad mosni (de ehhez azért gyakorlat kell). Ilyen melegben szerintem nem érdemes tüzet gyújtani, anélkül is melegetek lesz (meg ugye a tilalom). Nekem 2 liternyi víznek való kulacs elég szokott lenni, de nagyon figyelek, hogy hol van csap vagy forrás. (Néhány tipp: a turistatérképen vannak források, de számíts arra, hogy esetleg kiszáradtak. A településeken a vasútállomáson, a játszótereken, esetleg parkokban vagy a temetőben érdemes csapot keresni. A kék nyomóskutak között is lehet működő, mondjuk láttam már olyat, hogy csak a település két végén működött, a többit leszerelték.)
2012. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!