Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nemrég kezdtem el szülés után...

Nemrég kezdtem el szülés után edzeni. Ez így jó, vagy változtassak? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

2,5 hónapja szültem, már néhányszor voltam a konditeremben és a következők szerint edzek:


15-20 perc kerékpár (a pulzus zóna felső határán vagy afelett kicsit)

hátizomra lehúzás a gépen

vállizomra szintén gép

hasprés

végül megint 15-20 perc kerékpár.


Rólam:

== cca 15 kg súlyfelesleget szeretnék leadni (Nem baj, ha nem két hét alatt;-) )

== a hasizmom az nagyon gyenge, azt érzem

== a hátam/vállam nagyon be van állva (ezt jó lenne kimozgatni, megerősíteni)

== szeretném az állóképességemet javítani


Szerintetek ez az "edzés felépítés" OK vagy valamit kéne változtatnom?


Köszi


(37 éves anyuka)


2012. júl. 5. 20:33
1 2
 1/11 Snapette ***** válasza:

Nem írod, hogy ezt milyen gyakran csinálod, valamint azt sem, hogy a gyakorlatokat milyen ismétlésszámmal...

Hátizomra még talán az evezést jó lenne bevezetni, vagy legalább különböző szélességű lehúzásokat.

Vállizomra milyen gép?

Hasizomra csinálj inkább lábemelést, teremben biztos van rá lehetőség, és bicajból ajánlom az intervallum edzést, megdolgoztat rendesen.

2012. júl. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még azt sem írod, hogy heti hányszor tudsz időt szakítani minderre. Szerintem nem rossz, de hamar megúnod majd, ha mindig ugyan ezt alkalmazod, heti több alkalommal is. A táplálkozást is figyelembe kell venni. Ha nem figyelsz az étkezésre (normálisan táplálkozol-nem eszek napi 24 órán keresztül pl), akkor az első két-három hétben (attól függ mennyire reagál minderre a tested) jó a terv, de változtatnod kell majd, mert nem fog célhoz vinni.
2012. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Heti 3-4 alkalommal megyek le.


A hátgép: egy hosszú rúd lóg le róla (elnézést, ha nem vagyok szakszerű): 3x15 lehúzást csinálok széles fogásban a fej mögé. 15 kg súllyal. (Tegnap a harmadok 15-nél 20 kg-ra tettem, ment az is)


A váll: felfelé kell kitolni a két fogót kézzel, én 3x15-öt csinálok, 10 kg súllyal. Próbáltam 15 kg-mal is, de abba majd belehaltam, és nem tudok megcsinálni még a 3x15-öt..


Kaja: szoptatok, tehát teljesen elvont diéta kizárva, amúgy sem bírnám tartani:-)... de amióta edzek, nem eszek kenyeret, csak Abonettet helyette, és nem eszek tésztát, cukrot.


Van evezőpad is, tehát azt is be tudom iktatni. + van haspad, meg persze lábemelés (felhúzás) a pad széléről. (Erre gondoltál?)


Hasprés: bal boka jobb térdre:15, jobb boka bal térdre:15 db, majd mintdkét talp a földön: 15 hasprés

2012. júl. 6. 07:20
 4/11 Snapette ***** válasza:

Háthoz ajánlom még a mellre lehúzást széles és vállszéles fogással, és maradjon a fej mögé húzás is, akkora súlyt válassz, amivel szabályosan (tehát nem rángatva, nem kínlódva) meg tudod csinálni a 3x12 kb.

Vállra ajánlom az oldalemelést, ezt kezdd kicsi súllyal, mert fura mozdulat, és tanuld meg szabályosan csinálni, a háromkilós bőven elég kezdetnek, valamint egy kis hátsó vállat is csinálj, mert akkor egyenletesen fejlődik a váll, és nem csúcsosodik annyira előre, szebben néz ki. A hátsó vállat csináld úgy, mint az oldalemelést csak ülve és ráhajolva a combodra, így: [link]

2012. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Snapette ***** válasza:
Erre gondoltam hasra [link]
2012. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Snapette ***** válasza:
Kar és mell miért nincs?
2012. júl. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szia, Snapette, köszi a válaszokat:-)


A lábemelésből nem tudom, mennyi menne:-) Az az igazság, hogy van egy állványféle ott, amin ugye megtartom magam, és a gyakorlottabbak kinyújtva emelik fel derékszögig a lábukat. No, én ott így megyek lefele, mert a karommal nem tudom megtartani magam.... Úgyhogy ezt még egy kicsit hagyom...


A karra annyit szoktam, hogy amikor bringázok, akkor a hegymenetnél (nagyobb ellenállás) két egykezes súlyzóval (azt hiszem, egy kilósak) szoktam pluszban súlyzózni: vagy leengedett helyzetből oldalról/válltól kitolva a fej felé, vagy az "integetőizmomra":-) azt, hogy egyik kéz behajlítva a fej mögött a súlyzóval, a másik kézzel megtámasztom a könyököm, és a fej mögül felemelem fej fölé a súlyt - aztán kézcsere.


A hátizmos linkek jók, ezt ki fogom próbálni. Köszi!

2012. júl. 7. 21:35
 8/11 Snapette ***** válasza:

Ne derékszögben emeld, csak behajlított térddel, mintha függve guggolnál. Könnyebb, de a hasat dolgoztatja. A karod is izosodik tőle, és nem kell egyszerre 1onél többet csinálnod. Akkor leszállsz, pihensz és megint.


Hasizomra van még egy jó kis gyakorlat, csak sokan megvetik, mert hát nem különösebben látványos vagy nem tűnik nehéznek, de merem állítani, hogy izomlázad lesz tőle. Hasrafekszel, és a lábfejeden meg az alkarodon megtartod magad vízszintesen a talajjal. Ilyesformán:

[link]

csak ne told ki annyira a feneked, legyen egyenes a tested. Így tartod magad 3o másodpercig, majd egy perc pihenő, megint harminc másodperc, megint pihenő és megint.

Én is szülés után kezdtem edzeni, és ez a gyakorlat többet használt nekem - az elején főleg - mint sok hasprés meg egyebek.

2012. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Snapette ***** válasza:
Karra tudom ajánlani azokat, amiket most csinálsz, de ne bringa közben, és háromkilóssal. Tricepszre (integetőizom) meg [link] ezt. Ha túl nagy a hármas, hogy megcsinálj vele 1o-et, akkor vegyél vissza. Ha megy, akkor hajrá. Ha az utolsó kettő kicsit nehézkesen megy, akkor tartsd a súlyt, nem baj.
2012. júl. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az alkartámaszt régebben csináltam, hú, az tényleg nagyon nehéz! :-) Kívülről úgy tűnik, hogy sima liba, semmi megerőltető nincs benne, de ha csinálom, folyik rólam a víz..


Köszi, most összeállítom, azt hiszem, a gyakorlatsoromat lassan.

2012. júl. 8. 06:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!