Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 18 évesen késő valamilyen...

18 évesen késő valamilyen erősportot elkezdeni?

Figyelt kérdés

Eddig küzdősportokat, harcművészeteket csináltam, de most nincs lehetőségem rá, és meg is untam. Gondoltam, belekezdek valamilyen erősportba. Nem profi szinten akarom csinálni, csak hobbi szinten, esetleg kisebb versenyeken indilnék, és erősödni szeretnék. Az alkatom, genetikám(szerintem) jó, alapból sokkal erősebb vagyok egy átlagembernél.(már 16 évesen erősebb voltam a legtöbb felnőttnél edzésen)

Illetve, ha erősödni szeretnék, melyik erősportot ajánlanátok? Én ezekről tudok:

-súlyemelés

-erőemelés

-nehézatlétika

-erősember sport.



A válaszokat előre is köszönöm!



2012. júl. 7. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne késő?


Én az RKC kettlebellt kedvelem.

2012. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Katona Ervin a világ legerősebb embere is 25 éves korában kezdte az erősember sportot, addig kickboxolt.
2012. júl. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha erősödni szeretnék, akkor melyiket válasszam?

2012. júl. 8. 17:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mi a célod.

A súlyemelés robbanékonnyá is tesz, viszont ott lassabban fejlődsz a súlyokkal és a mozgás összetettebb, két fajtája van a lökés és a szakítás.


Az erőemelés révén gyorsan fogsz fejlődn ia súlyokban, három fő eleme a guggolás, felhúzás, fekvenyomás.Itt nem lényeges a robbanékomyság.


A nehézatlétikának négy szakága van: a súlylökés, a gerelyhajítás, a diszkoszvetés és a kalapácsvetés.Sajnos egyiket sem ismerem igazán, de ezekhez is kell az erős és helyenként a tömeg is.


Az erősember sport több számból áll pl kőgolyó pakolás, koffercipelés stb. Ehhez szerintem kell erő is és állóképesség is.

2012. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. júl. 9. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!