Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az állig húzást miért tartják...

Az állig húzást miért tartják vállgyilkos gyakorlatnak?

Figyelt kérdés

Body.Builderen is írták, hogy szétnyírja a vállízületet.


Mi vele a gond?

Szerintem nem annyira "természetellenes" a mozgás pályája, mint mondjuk a nyakból nyomásnál.


2012. júl. 10. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Mint olvashattad, szétnyírja a vállízületet. Kis súlynál nem probléma, de minél nagyobb súllyal dolgozol, annál nagyobb a sérülés esélye.

Ha teheted kerüld el, sok más gyakorlat van vállra!

2012. júl. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 natural88 ***** válasza:

van egy izom, a supraspinatus (tövis feletti izom), ami a vállcsúcson halad keresztül, úgy, mint kb egy kősziklán egy kötelet, indát kifeszítesz. az állig húzásnál a befelé forgatott felkar, és a csukló a könyök alatt van, így emeled a súlyt, ami nagyon jó a delták fejlődésének, de annál rosszabb szegény kis supraspinatusnak.

márpedig ha a supra sérül, akkor minden távolító mozdulat fájni fog, mivel ez az izom kezdi meg a távolítást a delta előtt (magyarán az oldalemelés gyakorlat megindító izma).


összeségében az állig húzás vagy egyéb nevein függőleges evezés, mellig húzás nem egy okos gyakorlat, én már egyáltalán nem használom, és láss csodát, nem is fáj a vállam

2012. júl. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 natural88 ***** válasza:

egyébként szinte minden rúddal végrehajtott felsőtest gyakorlat nyírja vállizületedet, pl. tarkó mögül nyomás, fekvenyomás, állig húzás

ennek az az oka, hogy a váll egy gyenge izület, melyek izmok taratanak össze és a rúd által biztosított kötött mozgáspálya nem tesz neki túl jót. én már minden rudas alapgyakorlatot kézisúlyzókra cseréltem le

2012. júl. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Eddig sem csináltam és ezután sem fogom.

2012. júl. 10. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:
ÉS mi a helyzet az egykezes állig húzással? Vagy azt csak én találtam ki? Akkor nem "kötött" a mozgás pálya. És sokkal tovább fel tudod vinni a súlyzót, illetve nem fogod annyira rángatni sem, lassabban is fogod csinálni, mint ha két kezes rúddal, csigával vagy egyéb módon húznál "állig".
2012. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tényleg ezt el is felejtettem!

Egyszer láttam Jay Cutlert egy videóban, hogy egykezes súlyzókkal csinálta az állig húzást.

2012. júl. 10. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!