Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van összefüggés a vékonyság...

Van összefüggés a vékonyság és a fáradékonyság közt?

Figyelt kérdés
Valahogy felmerült a téma, H haverom szerint van. Világéletemben mindkettő voltam, és nem is nagyon kell kifárasztanom magam, hogy fáradt legyek. Sokféle kiváltó oka lehet, de vajon a vékonyság is közrejátszik? Amin persze már dolgozom :D
2012. júl. 12. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a vékonyságod együtt jár a helytelen (összevissza) táplálkozással és vitaminhiánnyal, akkor mindenképp.

(De lehetsz vérszegény is.)

2012. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Összevissza evés volt mindigis, kondizás kezdése óta ajvult e téren a helyzet, de most a vizsgaidősuck miatt visszaestem :D Vitamin viszont van, Mega Daily One és bödönös cévitamin, de nem vettem észre változást. Elvileg nem kell, de ha vitaminhiányos lennék, akkor talán mégiscsak, hiszen az észrevehető rosszat okoz, a javítása meg eltüntetné az észrevehető rosszat.


Vérszegénységet kimutatja, ha csinálok vérképet? Meg mindig mondták, hogy sápadt vagyok. (:

2012. júl. 12. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:

A beteg kórtörténetének kikérdezésénél a korábbi betegségek között külön rákérdeznek a felszívódási zavarokat okozó bajokra, a máj betegségeire, műtétekre, a túlzott alkoholfogyasztásra. Ez utóbbi a folsavhiány miatt okoz hasonló vérképpel járó, de eltérő okokból kialakuló, ún. megaloblastos vérszegénységet.

A fizikális vizsgálatnál ritkán kitapintható a máj vagy a lép megnagyobbodása. A neurológiai vizsgálat az egyensúly és reflexek vizsgálatából áll.

A beteg fizikai vizsgálatát követően a következő leletek alapján lehet igazolni a vészes vérszegénységet.:


Vérképre jellemző az erősen lecsökkent vörösvérsejt-szám és az alacsony hemoglobin-szint, valamint hematokrit. Vérkenet festésével a kóros vérsejtek jól láthatók. A csontvelőben a normálisnál jóval nagyobb vörösvérsejtek (megaloblasztok) mutathatók ki, amik nagy koncentrációban tartalmaznak hemoglobint (makrocitás hiperkróm vérszegénység), a perifériás vérkenetre jellemzőek az ovális alakú, nem egyforma méretű, nagy vörösvérsejtek. Az átlagos vörösvértest-térfogat (MCV) megnövekedett.


Általános vérkémiai leletek: kórosan magas tejsav-dehidrogenáz aktivitás, alacsony szérum B12-vitamin szint mérhető, alacsony szérum-holotranszkobalamin-, a vörösvérsejtek pusztulása (hemolízise) miatt magas indirekt bilirubin-szint mutatható ki.


Az ún. Schilling-teszttel kimutatható, hogy felszívódik-e a B12-vitamin, illetve, hogy a kívülről bevitt intrinsic faktor helyreállítja-e felszívódását. Ekkor ugyanis valódi anaemia perniciosáról van szó.


A gyomortükrözést (gasztroszkópia) a gyomornyálkahártya-sorvadás igazolására és a rosszindulatú folyamat kizárása miatt alkalmazzák. A széklet laborvizsgálatára bélrendszeri fertőzés gyanúja miatt lehet szükség.


A DNS-vizsgálat a veleszületett enzimbetegségek igazolását szolgálja.

2012. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
üdv: Dr. House :D
2012. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szóval nem lupus...
2012. júl. 12. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!