Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot/harcművész...

Milyen küzdősportot/harcművészetet javasoltok?

Figyelt kérdés
Kihagyok egy évet egyetem előtt, fogok nyelvvizsgázni meg ilyenek de lényegében rengeteg szabadidőm lesz, és ezalatt szeretném megtanulni valamennyire megvédeni önmagamat. Rengeteget olvastam utána de nem igazán tudtam eldönteni hogy mi lenne jó, részben mert mindegyik ágban vannak jó és rossz helyek is. Szívesen csinálnék kettőt párhuzamosan, hogy minél többet tudjak tanulni (külföldre megyek egyetemre, nemtudom ott hogyan tudom majd folytatni). Sovány lány vagyok, ennek ellenére nem táncot és formagyakorlatokat szeretnék tanulni, hanem konkrét technikákat, harcot. Sajnos előzetes tapasztalatom nincs. Tudnátok esetleg mondani konkrét helyeket? Budapesttől Esztergomig érdekelne elsősorban.

2012. júl. 17. 19:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Mellékesen jó futó vagyok, úgyhogy elsősorban ezt az "önvédelmi" megoldást fogom használni, a küzdelem inkább azért érdekel mert unom már hogy gyönge nőnek vagyok titulálva úton-útfélen. Meg szeretnék kicsivel életképesebb lenni.
2012. júl. 17. 19:31
 2/4 anonim ***** válasza:

Én Ju Jitsut, Vingcsunt vagy Boxot ajánlanék. Önvédelmere meg az elkerülés a leghatékonyabb.

És szerintem nézd meg az összes elérhető edzést, mivel nagyon sok múlik az oktatón.

2012. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 NagyonGonosz ***** válasza:

Mindig csak azt tudom tanácsolni, hogy menj el különböző edzéseket nézni és amelyik szimpatikus mind mozgáskultúrájában mind közösségben, oktatóban azt válaszd.

Lehet, hogy egy stílusban 2 év alatt odáig jutsz mint egy másikban 5 év alatt.

2012. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Önvédelemre a jeet kune do a legjobb.
2012. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!