Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hatékony önvédelmet szeretnék...

Hatékony önvédelmet szeretnék tudatni magamnak illetve egy lánynak. Eléggé gyengék vagyunk elkezdünk majd tornázgatni, edzeni, de olyan harcművészetet vagy küzdősportot szeretnék magunknak amit mindketten jól tudunk használni az utcán?

Figyelt kérdés

Kyokushinkai karatéhoz több erő kell az tény de ez majd beletartozik a kérdésbe. Feltétlen olyan harcművészetet szeretnék ahol a technika legyőzi az erőt. Judora annyira nincs lehetőség. Ninjutsu is csak messze van. Kérdés a következő:Milyen harcművészetet válasszak? Mint mondottam a fizikai képességeink elég gyengék még és sokkal erősebb emberek ellen szeretnénk megvédeni magunkat az utcán.

-aikido

-wing tsun kung fu

-kyokushinkai karate


Ezekre van kizárólag lehetőség. Nagyon fontos hogy a válaszok komolyak legyenek és mennyek velük valamire. Ha lehet komoly indokok legyenek és remélem sok válasz fog érkezni.


2012. márc. 8. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bár nem a kérdésre válaszolok, de:

Szerintem nézzetek utána a törvény adta lehetőségeknek is, vagyis mikor mennyire védhetitek meg magatok. Végén még úgy jártok hogy a rátok támadó helyett titeket tartóztat le a rendőrség. (Sajna ilyenek ezek a magyar törvények :( )

2012. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
12 éves harcművész múlttal a hátam mögött én a wing tsun kung fut ajánlom. At aikido csak nagyon sok tanulás után használható. A karatéval az a baj, hogy (bárki bármit mond) hogy nagyot kell tudni ütni ahhoz, hogy hatásos legyen egy támadóval szemben. Viszont ha a kung fu valamiért nem tetszik, és lehetőségetek van rá, csinálljátok egyszerre az aikidot és a karatét. Nekem ez utóbbi megoldás vált be. Kocsmai verekedéseknél egész hatékony tud lenni a két stílus keverése.
2012. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak önvédelem céljából nem érdemes ilyesmi tanulni csak ha szereted vagy vmi más miatt is, mivel sok idő és pénz rendesen megtanulni pl a wt-t. Szerintem a wt áll legközelebb az utcai harchoz. rövid szituációk vannak, agresszív(bár ezt nem igen lehet gyakorolni, mert nem lenne kivel egy idő után sajnos), nem sportszerű, reflexet fejleszt. Ha vki megtámad nincs méregetés, ugrálás. Brutális csépelés aztán valaki kidől hamar. Attól hogy tanulsz vmi harcművészetet még nem biztos hogy meg tudod védeni magadat. Rengeteg mindenen múlik. Legjobb elkerülni. Ha az elkerülésre figyelsz az sokkal hatékonyabb. A rossz környéket, aztán a gyanús alakokat,csoportokat. A karatéhez tényleg erő kell és szerintem kevésbé brutális mint a wt. Ajánlott olvasmány: Konfliktus és erőszak(Roy Miller)
2012. márc. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 dftgsgvghgev ***** válasza:

Hi. Az aikido tényleg nem egy gyorstalpaló tanfolyam. Olyan 8-10 évre saccolok, persze ez sok mindentől függ.

Előnye(szerintem), hogy pont arra találták ki, hogy erősebb ellen legyen esélye a gyengébbnek is. Ennek az ára, hogy komoly mozgáskoordináció, időzítés kell hozzá. A másik mozgását kell kihasználni, amit megtanulni eltart egy darabig. Gyakran védekezik előrefelé (a támadó felé), ami kevésbé nyilvánvaló annak, aki nem szokott hozzá. Ezt ki lehet használni, különösen eszközös támadás ellen (baseball ütő, szék, vipera, stb.). Ilyenkor "vagy nagyon közel mész, vagy nagyon messze". Utóbbi nehézsége, hogy menni fognak utánad :D Egy pusztakezes haránt vágás és egy biliárdütővel való ütés között pl. minimális az eltérés (a kitérés/hárítás ugyanaz, a későbbi eltérések aprók). Nagyban támaszkodik ízületi feszítésekre. Ízületre nehéz "gyúrni", kis energiával nagy kárt lehet okozni. Hátrány, hogy befeszített izmok ellen is lazán kell mozogni. Megint mozgáskoordináció...


Mondjuk az is igaz, hogy pl. támadó eszköz ellen a technika ugye legutolsó esély. A legjobb az ilyet elkerülni, kereket oldani. Ezt nem lehet elégszer elmondani.


ui.: amíg a Btk. tartalmazta az önvédelem arányosságára vonatkozó passzust, az aikdo nagy előnye volt, hogy az ellen lenyomható sérülés okozása nélkül is. Az Alkotmányban viszont ez évtől eltörölték az arányosság szabályát. Tehát ma már az is törvényes, hogy jogtalan támadást súlyosabb sérüléssel "hálálsz meg", mint amekkora sérülést a támadás okozott volna neked. A felelősség a jogtalan támadóé. Az ölés ugyanúgy tiltott, mint eddig. Ha jól tudom.

2012. márc. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen ezzel a törvénnyel tisztába vagyok hála istennek és jó is ez így ölni azért nem akarunk véletlenül se ha meg igen ez van de biztos nem okoznánk nagy sérülést. köszi az eddigi válaszokat.
2012. márc. 8. 19:23
 6/11 A kérdező kommentje:
a konfliktus elkerülése nélkülözhetetlen és mindig az első számomra. egyszer kötöttek volna barátnőmbe cigányok olyankor eléggé be is keményítettem de szerintem olyankor minden ember "hülye" illetve okos mert kiáll szeretteiért ez tény és való. de van mikor kicsit megtudok ilyedni én is tudom szégyen fiú létemre persze nem csak cigányokról van szó hanem amúgyis. bár szinte mindig ők kötekednek..de itt most többről van szó. a pénz nem akadály 1. egyik harcművészet megtanít valamire gondolom 2. jó társaság és időtöltés 3 levezeted valamennyire a feszültséget stb... de a jó tanácsokra szükségem van most is hogy mit csináljak. a kung fusnak is köszönöm !
2012. márc. 8. 19:26
 7/11 anonim ***** válasza:
riasztópisztoly OC vagy CS patronnal. Kizárólag revolver rendszerű.
2012. márc. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A karatéhoz erő kell az biztos, de majd könnyen hozzáerősödsz, hiszen az edzések a kezdőket és haladókat egyaránt próbára teszik. Én sokáig gyúrtam, sok izmot szedtem magamra, de a sok egyszerű mozdulat nem tanított meg használni a testemet, nem adott gyorsaságot és egyensúlyérzéket. Most elkezdtem a karatét és rengeteget fejlődtem ügyesség terén szeptember óta. Vannak nálam vékonyabb fiúk, akik már egy évvel korábban kezdték és olyanokat ütnek belém, hogy ihaj :D Na meg technikásabbak, ügyesebbek, könnyen kivédik az ütéseimet. Nagy hangsúlyt fektetünk a rúgásokra is, ami igen hasznos egy utcai bunyóban, mert messzebbre elér, nem kell közel menned egy késes támadóhoz. Sok nyújtással, gyakorlással megtanulhatod fejbe rúgni az ellenfelet, ezzel azonnal kiüthetsz nálad magasabb támadót is.

Figyeld meg, hogy utcai harcokban szinte csak hadonásznak össze-vissza a bunkó rajcsávók, amit könnyen kivédhetsz vagy épp kihasználhatsz. Például hajlamosak teljes testből beledőlni az ütésekbe, ilyenkor elég egy kis mozdulat, hogy kibillentsd őket egyensúlyukból. Vagy ha távol tartja a karját a testétől és sikerül oldalba rúgnod a hóna alatt a bordáinál, összef.ssa magát.

Egyébként bármelyik harcművészetet kipróbálhatod, hiszen csak a képzelőerődön múlik, hogyan tudod hasznosítani a megtanult technikákat egy spontán harci helyzetben. Na meg ezek a sportok nem csak ütni rúgni tanítanak meg, hanem kitartást, rugalmasságot adnak. Emellett van egy mélyebb jelentésük is, egymás tiszteletéről, becsületről, magabiztosságról, de erről biztos sokat hallottál már.

2012. márc. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Defendo vagy Krav Maga
2012. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat. egyesek nem értik meg mire van lehetőség a három közül ezért odaírnak azért is más stílusokat.
2012. jún. 19. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!