Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen fehérjét szedjek?

Milyen fehérjét szedjek?

Figyelt kérdés

Most akarok elkezdeni fehérjét szedni de nem tudom hogy milyet(melyiket),de semmi képpen sem akarok ilyen koxos izé hormonpumpáló szarokat csak normális fehérjét. Írjatok pls neveket vagy linkeket!

A válaszokat előre is köszönöm!


2012. júl. 19. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Elsősorban az étrended legyen rendben, így szilárd kajákból:sovány húsok, tojás (sosem nyersen), sovány túró legyen a fehérjebeviteli forrás. Edzés után jól jön egy tejsavóprotein+gyors ch (dextróz vagy vitargo) shake. Nincs koxos protein, így az ismert gyártóktól bármelyiket veheted, pl. VPX Syngex, Scitec 100% whey, Biotech nitro pure whey gold, Dymatize elite whey, Twinlab whey fuel, whey c6, Gaspari myofusion, stb..sok jó van még.
2012. júl. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én csak szójafehérjét eszem, mert az a legolcsóbb, és a tejsavófehérjéhez képest nem volt változás, ezért váltottam.


Nézz utána annak is, hogy a gyártó mennyire megbízható. Noname zsák tejipari gyárból, vagy más, soha nem hallott gyártótól nem mernék venni.

2012. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy fehérje minőségét a biológiai értékével lehet besorolni. Ez azt jelenti, hogy mennyi és milyen arányban van benne esszenciális aminosav. Tény, hogy tápkiegek esetében a tejsavó peptidek (izolátum, hidrolizátum) BV értéke a legmagasabb, akár 159!!! A tojásalbumin BV 91-es. De például a növényi szója BV-je csak 74!!!!


Testépítő viszonylaban hatványozottan fontos a BV érték, a felszívódó fehérje mennyisége. A kevert fehérjéket nem szabad leírni. De nem az olyan kevertekét, amik 80-90% szóját tartalmaznak. Whey - tojás - milk - arányok legyenek igen magasak egy kevert fehérjében, és ne a szója.


A másik szempont a dizájner protein választás esetében a protein mennyi %-ban található! Sajnos egyre több esetben olvasható 60% körüli, sőt ez alatti protein is. Ez esetben sajnos szénhidrátot vásárolunk igen magas áron.


Végül pedig köztudott, hogy a minőségi protein ismérve a BCAA tartalma. Ezen belül az L-Leucin tartalma!!!


FONTOS!!

- Sose márka nevek alapján válassz!!

- A reklám dumákat feljtsd el!!!

- Nézd meg fenntebb leírtak alapján mit tartalmaz a kiválasztott protein!!!

2012. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tejsavót válassz, koxot soha nem fogsz venni boltban, mert illegális. Én a Scitec 100% Whey Protein Professional -t használom de a többi cég is jókat gyárt ebben a kategóriában.

shop.builder.hu

2012. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az hogy 15 éves vágyok változtat valamit az előbb leírtakon?

2012. júl. 19. 12:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem. Bárcsak 15 évesen kezdhettem volna el.


17 évesen kezdtem, de ott szúrtam el, hogy fogalmam sem volt arról, hogy a táplálkozás is fontos, és kakaós csigától nem fogok fejlődni. Ezért az edzést abbahagytam, és 9 év után kezdtem el ismét, megfelelő evéssel.

2012. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És még csak annyi hogy mi számít megfelelő evésnek? (mit? mikor? hogyan?)
2012. júl. 19. 14:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezeket olvasd el: [link]
2012. júl. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!