Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet valaki izmos és közben...

Lehet valaki izmos és közben mégis gyenge?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy összefügg valamiben is az hogy vkinek pl. nagyon izmos a lába és ez látszik is rajta akkor az egyértelműen erősebb mint az akinek kisebb izma van ugyanott?

(Most nem kell extrém esetekre gondolni)


2012. júl. 19. 12:40
1 2
 1/16 mpecsa ***** válasza:

Pontosítanod kellene a kérdést. Mit értessz a gyenge és az erősebb alatt ?

A cimborám testépítő, nagy súlyokat tud megmozgatni a lábizmaival, jóval nagyobb súlyokkal gugol például az enyémnél jóval látványosabb lábizmaival. De hosszú távú futásban messze alulmarad.

Az izom mérete és a képessége között csak tendencia jellegű összefüggés van, nem lehet kijelenteni, hogy a nagyobb izom erősebb !

2012. júl. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 perfectlie ***** válasza:
Nem feltétlen,de nagy általánosságban a nagyobb izom több belefektetett,kemény munkát feltételez,ami során (ha pl. lábra kérdezel) nagyobb rugó/tolóerővel bír a tulajdonosa.
2012. júl. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 dirtboy ***** válasza:

izmos és gyenge ember nincs,lehet hogy más erős emberhez viszonyítva gyengébb de ha valaki izmos akkor az átlag emberhez viszonyítva erősebb is.


egyébként az izom és az erő nem egyenesen arányos,tehát két edző ember közül lehet az az erősebb akin kevesebb az izom.

2012. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%

szerinted egy body builder fel tudná emelni a komódomat? szerintem becarna alatta

míg a kis pohos, de erős költöztető egyedül felvitte az emeletre

2012. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Bizonyos szinten igen. Mert valaki hiába tömi magát táplálék kiegészítőkkel és hiába van egész nap a konditerembe ha nem tud rendesen ütni. Hogy valakit kiüssünk nem kell hű de izmosnak lenni csak jókor jóhelyre kell ütni egyrészt. Másrészt ha csak karral üt /amit általában szoktak csinálni/ az nem olyan erős mintha átakarnád vinni az egész tömeged az emberen. /és ha így csinálod nem feltélenül kell izmosnak lenned/
2012. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 dirtboy ***** válasza:
67%

ma 13:00

a komódodat el dobná 100méterre

nehogy azt hidd már hogy egy tetves komódot nem bírnak el de a több 100kilós súlyzókat meg igen.

ne legyél már fogyatékos.

2012. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
75%

Én ugyan annyira nem értek hozzá, de olyan helyen dolgozom (asztalosműhely) ahol rajtam kívül csak férfiak vannak.

Egyszer jött egy jó testű, gyúrós, izmos fiúcska. Tényleg szépen kidolgozott izmai voltak, de nem tudtott megemelni egy 80 kg-os bútordarabot, míg az ezer éve ott dolgozó alig 70 kg-os nyúrga fiú simán egyedül cipelte. Utána ezzel szivatta a srácot a fél műhely...hogy szép felfújt strandizmai vannak. Szóval lehet benne valami.

2012. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 dirtboy ***** válasza:
100%

az valószínű egy koxos gyökér volt azért is volt nagy de erő nuku,rengeteg ilyen van elég csak itt a gyakorin szétnézni mennyi sok koxos se ggfej kérdezget,ezek nem is testépítők.

hiba őket testépítőknek nevezni.


itt egy tagnapi írásom,rólam szól persze másik kérdéshez írtam de a lényeg át jön belőle.


/ami meg a funkcionalitást illeti megint egy hülyeség,én csak súlyzóst edzést végzek,1 gyakorlat van ami nem súlyzós az a vízszintes húzódzkodás.

dolgoztam favágóként,láncfűrészezés,baltával fa hasítás és nagyon meg voltak velem elégedve.

falun belüli maszek melóm meg a földi és légi favágás amiben szintén nagyon jól szerepelek és erőmnek köszönhetően mozgékony és ügyesen mozgok a fán és a láncfűrésszel is jól bánok.

mikor meg asztalosként és raktárosként dolgoztam akkor meg szintén mindenki elégedett volt velem bármit is kellet cipelni.

kollégám aki magasabb és testesebb is tőlem mindig mondta a többieknek mikor velem pakolt hogy a sok tápos nem bírja,mi ketten meg simán pakoltuk a cuccokat.

pedig a tápost általában a kondisokra szokták mondani.

a másik duma meg hogy a kondisok hamar kifulladnak ha pakolni kell.

most nem rég hívtak hogy konténert kéne kipakolni.

403db különböző méretű mosdók jöttek és 3an kevesebb mint 4óra alatt nem csak hogy a konténerből kiszedtük de még be is hordtuk a házba és méretek szerinte külön raktuk.


ennyit a nem funkcionális erősről és izomzatról./

2012. júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Teljesen más valaminek a cipelése és súlyok emelése.

A cipeléshez özön olyan izom is kell, amit egy testépítő nem feltétlenül edz/erősít, a súlyzótól eltérő fogás sem fekszik neki, ezért is van komoly különbség pl. a testépítők és az erőemelők között. A testépítőnek nem feltétlenül a maximális erő elérése a célja, persze feltételezhető, hogy van neki, de a kitartásuk sokszor hagy kivetni valót maga után. A szumósok pl. kegyetlen erősek és a kitartásuk is sok esetben jobb, pedig nem épp testépítő alkatok.

2012. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 dirtboy ***** válasza:

egyébként ezzel hogy a testépítők fikázásába csapott át a válaszok többsége teljesen OFFolva van a kérdés mert a kérdésben nem testépítőkről van szó.

mondjuk nem is tudom miért lepődök meg ezen,mindenki csak a testépítőket fikázza pedig lenne még pár sport amit lehetne fikázni.

és a testépítés egyébként sem az erőről szól,az csak egy mellékes dolog.

2012. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!