Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet valaki izmos és közben...

Lehet valaki izmos és közben mégis gyenge?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy összefügg valamiben is az hogy vkinek pl. nagyon izmos a lába és ez látszik is rajta akkor az egyértelműen erősebb mint az akinek kisebb izma van ugyanott?

(Most nem kell extrém esetekre gondolni)


2012. júl. 19. 12:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Átfogalmazva:

Vegyünk egy izmos:1. és egy átlagosan izmos:2. hapsit.

Előfordulhat az hogy hiába vannak nagyobb izmai az 1.-nek attól még nem lesz erősebb(vagy ugyanolyan erős) mint a 2.?

Vagy összeállíthatunk egy testépítőt és egy könnyűsúlyú bokszolót.

A testépítőnek ugye legtöbbször elég "vaskos" karja van. A bokszolónak pedig vékony de eléggé izmos.

-Most ne vegyük figyelembe azt hogy melyik a tapasztaltabb bokszban-

A lényeg: Nem törvényszerű hogy a testépítő ütne erősebbet igaz?

2012. júl. 19. 14:15
 12/16 dirtboy ***** válasza:
így van,a boxoló ütne erősebbet nem pedig a testépítő
2012. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Erő = súly x gyorsaság.


Akkor a példáddal : A testépítőnek nagy izmai vannak tehát ott van súly, neki ezért lesz ereje


Akkor a példáddal : A bokszolónak van begyakorolt és gyors technikája tehát ezért lesz erős.


Ha izmos az azt jelenti hogy megfelelően terheli izmait és azok fejlődnek. De az izom se fejlődik erő nélkül. Ha nő ez erő, nő az izom, ha nő az izom nő az erő is...


Teljesen különböző erők is vannak. Egyesek azért erősek mert lebírnak futni mondjuk 50km-t egyhuzamban. Mások meg azért meg 100 métert lesprintelnek 10 mp alatt. A harmadik azért mert felbír kapni egy 150 kg-os követ. A negyedik meg azért mert egy 50 kg-os követ 100 méteren keresztül elvisz.


Ezek mind mind más fajta erők és nem hasonlíthatók össze.

2012. júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

van egy teniszező ismerősöm,elég izmos,nagy kibuggyanó vádlija van,kb 44es.

egylábas vádliemelésből 8at tudott megcsinálni,uh erő az nem volt benne.

én meg a 39es vádlimmal megcsináltam 50et.

de nőknél is megfigyelhető,hogy egy kettőnek kifejezetten izmos a lába,vádlija de ők is max 10-15 guggolást és 5-8 egylábas vádliemelésre képesek.

2012. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez gondolom úgy van, hogy a bokszoló gyors - ez azt jelenti, hogy inkább kicsiket szurkál oda a másiknak, mintsem nagyobb, lendítősebbeket. A testépítőnek nagyobbnak kéne lennie az erejének, ezért ha elenged egy parasztlengőset, lehet hogy a bokszoló ottmarad.

De ezt így nem lehet megmondani szerintem.


Én ilyen esetet fordítva láttam. Van egy haverom, aki iszonyat kövér. Tipikusan olyannak néz ki, aki egész nap a TV előtt henyél, és chipset zabál. Aztán mikor összehajtogatott 3 izomagyat a koli előtt, akkor mindenki megdöbbent. Szóval innentől az a véleményel, hogy a (látható) izom nem feltétlen jelent nagyobb erőt.

2012. júl. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 dirtboy ***** válasza:

ácsi ácsi,már a téma át ment verekedésbe közben meg csak ütő erőről kérdeztek.

az hogy ki kit ver meg nem erő kérdése hanem technika.

az emberek nem azért járnak konditerembe hogy jobban verekedjenek.

erősebbek lesznek,nagyobb súlyokat bírnak mozgatni de nem fognak jobban verekedni.

aki az erőt verekedésben méri az ne kondizni járjon hanem harcművészetre vagy küzdősportra.

2012. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!